reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Prawo > Jak sprzedać nieruchomowść bez korzystania z pomocy pośrednika?

Jak sprzedać nieruchomowść bez korzystania z pomocy pośrednika?


Pomoc pośrednika przy sprzedaży nieruchomości, będzie nas kosztowała nie mniej niż kilkanaście tysięcy złotych. Mieszkanie można sprzedać samodzielnie. Zakończy się to sukcesem, tylko jeśli odpowiednio przygotujemy się do roli agenta nieruchomości.

Zysk, jaki zamierzasz osiągnąć sprzedając mieszkanie, powinien być równomierny, do stanu, w jakim znajduje się nieruchomość. Pamiętaj, że wskazana przez ciebie cena, nie może być ani zbyt wysoka, ani zbyt niska. Bez sensu jest sprzedawać mieszkanie po kwocie niższej, niż jego rzeczywista wartość. Musisz wziąć przede wszystkim pod uwagę ceny podobnych nieruchomości znajdujących się w pobliżu. Czekają cię długie godziny przygotowań, zanim (po rzetelnych obserwacjach) zdecydujesz, ile naprawdę warte jest twoje mieszkanie. Przede wszystkim, ustalając cenę nieruchomości należy zwrócić uwagę na jej lokalizację. W większych miastach są tak zwane prestiżowe dzielnice, gdzie kupno mieszkania jest na topie. Ponad to powinniśmy przemyśleć czy do naszego lokum można łatwo dojechać. Ważny jest dostęp do komunikacji miejskiej, znajdujące się blisko przedszkola, sklepy czy miejsca rozrywki. Bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na cenę mieszkania jest jego metraż, stan budynku i wysokość comiesięcznych opłat.

Jeśli sprzedajesz samodzielnie mieszkanie, ważne jest, żebyś pozyskał jak najwięcej osób zainteresowanych wizytą w twoim mieszkaniu. Zazwyczaj sprzedaż mieszkania trwa około czterech miesięcy. Zdarza się jednak, że czas przedłuża się ze względu na brak chętnych. Co zrobić, żeby potencjalni kupcy zainteresowali się mieszkaniem?

- Zanim machina sprzedaży mieszkania ruszy, wyjaśnij sprawy łączące cię z bankiem. Mieszkanie obciążone hipoteką, wymaga zgody banku na sprzedaż.
- Przygotuj wszystkie dokumenty dotyczące mieszkania.
- Odśwież wnętrza, pomaluj ściany, zadbaj o pełne oświetlenie przestrzeni.
- Napraw wszystko, co nie działa tak, jak powinno. Wizja remontu może odstraszyć kupców.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Zysk, jaki zamierzasz osiągnąć sprzedając mieszkanie, powinien być równomierny, do stanu, w jakim znajduje się nieruchomość. Pamiętaj, że wskazana przez ciebie cena, nie może być ani zbyt wysoka, ani zbyt niska
Zysk, jaki zamierzasz osiągnąć sprzedając mieszkanie, powinien być równomierny, do stanu, w jakim znajduje się nieruchomość. Pamiętaj, że wskazana przez ciebie cena, nie może być ani zbyt wysoka, ani zbyt niska

Sprawozdawczość budżetowa w praktyce. Objaśnienia, wzory, przykłady199.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Patrycja Kubiesa

Ekspert podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama