reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Prawo > Warunki uiszczania czynszu w umowie odpłatnego użytkowania lokalu

Warunki uiszczania czynszu w umowie odpłatnego użytkowania lokalu

Wysokość, termin uiszczenia oraz sposób płatności czynszu za użytkowanie lokalu mieszkalnego należy określić szczegółowo w postanowieniach umownych. Oznacza to, że strony mogą swobodnie wskazać w umowie warunki uiszczania czynszu. Prawo do użytkowania lokalu mieszkalnego może być ustanowione zarówno nieodpłatnie, jak i za odpłatnością.

Warto wskazać, iż prawo do użytkowania lokalu mieszkalnego jest prawem rzeczowym. Oznacza to iż prawa i obowiązki zarówno podmiotu ustanawiającego użytkowanie, jak i użytkownika określone są przepisami prawnymi.

Postanowienia dotyczące warunków uiszczania czynszu i opłat

1. Strony niniejszej umowy ustalają wysokość czynszu na kwotę 1200 zł (słownie: tysiąc dwieście złotych).

2. Strony niniejszej umowy ustalają, iż czynsz powyżej wskazany będzie uiszczany w terminie do 5 dnia każdego miesiąca.

Zobacz także serwis: Umowy w nieruchomościach 

3. Strony niniejszej umowy ustalają, że czynsz będzie płatny na numer rachunku bankowego 99999999999999.

4. Strony niniejszej umowy ustalają, iż użytkownik będzie dokonywał opłat z tytułów kosztów związanych z korzystaniem z nieruchomości  (lokal mieszkalny – mieszczący się przy ulicy Poniatowskiego 89 lok. 9, 98-765 Kielce). 

Zobacz także serwis: Finanse

5. Strony niniejszej umowy ustalają, że użytkownik zobowiązuje się do ponoszenia wszelkich kosztów z tytułu nakładów poniesionych na przedmiotowy lokal mieszkalny.

6. Strony niniejszej umowy zastrzegają, iż użytkowanie przedmiotowego lokalu nie obejmuje możliwości ustanowienia przez użytkownika odpłatnego korzystania w/w lokalu przez osoby trzecie.

7. Strony niniejszej umowy ustalają, iż w przypadku dokonania dodatkowych instalacji urządzeń w przedmiotowym lokalu, które ułatwiają korzystanie z niego – użytkownik jest zobowiązany ponieść wszelkie koszty związane z ich użytkowaniem, instalacją lub deinstalacją.

Zobacz serwis: Rynek nieruchomości

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

W umowie odpłatnego użytkowania lokalu należy określić prawa i obowiązki zarówno podmiotu ustanawiającego użytkowanie, jak i użytkownika
W umowie odpłatnego użytkowania lokalu należy określić prawa i obowiązki zarówno podmiotu ustanawiającego użytkowanie, jak i użytkownika

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

PROMAG S.A.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama