reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Prawo > Warunki uiszczania opłat w umowie nieodpłatnego użytkowania

Warunki uiszczania opłat w umowie nieodpłatnego użytkowania

Na podstawie umowy nieodpłatnego użytkowania lokalu mieszkalnego użytkownikowi przysługuje uprawnienie do nieodpłatnego korzystania z przedmiotowego lokalu mieszkalnego.

Czy użytkownik musi uiszczać czynsz na podstawie umowy nieodpłatnego użytkowania lokalu

Na podstawie umowy nieodpłatnego użytkowania lokalu – podmiot ustanawiający użytkowanie ustanawia na rzecz użytkownika nieodpłatne prawo do użytkowania przedmiotowego lokalu mieszkalnego. Oznacza to, iż użytkownik nie musi uiszczać czynszu – odmiennie, jak w przypadku umowy odpłatnego użytkowania lokalu mieszkalnego – gdzie użytkownik musi uiszczać czynsz w wysokości, w terminie wskazanym w umowie.

Czy ustanawiający użytkowanie może bezpłatnie oddać lokal do korzystania użytkownikowi

Należy wskazać, iż prawo do użytkowania lokalu mieszkalnego może być ustanowione na rzecz użytkownika zarówno nieodpłatnie, jak i za odpłatnością. Umowa nieodpłatnego użytkowania kształtowana jest na podstawie zasady swobody umów. W związku z tym – ustanawiający użytkowanie może bezpłatnie oddać lokal do korzystania użytkownikowi, gdyż strony mogą swobodnie kształtować treść umowy użytkowania lokalu mieszkalnego. Mając powyższe na uwadze – strony niniejszej umowy mogą swobodnie kształtować postanowienia dotyczące warunków uiszczania lub nie uiszczania czynszu.

Zobacz także serwis: Wspólnota mieszkaniowa

Postanowienia dotyczące warunków uiszczania opłat z tytułu umowy nieodpłatnego użytkowania lokalu

1. Strony niniejszej umowy ustalają, że użytkownik zobowiązuje się do ponoszenia wszelkich kosztów z tytułu nakładów poniesionych na przedmiotowy lokal mieszkalny,

2. Strony niniejszej umowy zgodnie ustalają, iż użytkownik będzie dokonywał opłat z tytułów kosztów związanych z korzystaniem z przedmiotowego lokalu mieszkalnego,

3. Strony niniejszej umowy ustalają, iż w przypadku dokonania dodatkowych instalacji urządzeń w przedmiotowym lokalu, które ułatwiają korzystanie z niego – użytkownik jest zobowiązany ponieść wszelkie koszty związane z ich użytkowaniem, instalacją lub deinstalacją.

Zobacz także serwis: Umowy w nieruchomościach

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Lokal mieszkalny.
Lokal mieszkalny.

Uprawnienia rodziców w pracy. Poradnik pracodawcy59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Aneta Juszczuk

Coach

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama