reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Prawo > Jak określić wynagrodzenie za wycenę?

Jak określić wynagrodzenie za wycenę?

Kwestie związane z wynagrodzeniem są uregulowane w kodeksie cywilnym. Z tychże przepisów jednoznacznie wynika, iż wynagrodzenie Wykonawcy przysługuje dopiero w momencie stwierdzenia prawidłowego wykonania dzieła.

Strony w umowie mogą w sposób swobodny określić wynagrodzenie za sporządzenie operatu szacunkowego. Strony w umowie o dokonanie wyceny nieruchomości w szczególności powinny uwzględnić wysokość wynagrodzenia, sposób w jaki zostanie dokonana zapłata, termin dokonania zapłaty, w jakim czasie zostanie wykonane dzieło (informacja ta jest potrzebna do ustalenia oceny prawidłowo wykonanego dzieła, a następnie do uregulowania wynagrodzenia we wskazanym terminie). Dodatkowo w umowie należy zamieścić kwoty, jakie zostały poniesione przez Wykonawcę – rzeczoznawcę majątkowego w wyniku wykonania dzieła.

Zobacz: Co może być przedmiotem wyceny?

Postanowienia umowne dotyczące określenia w umowie wyceny nieruchomości

1. Zamawiający (Pan Albert Sokołowski zamieszkały w Krakowie przy ulicy Kamińskiego 8 m 9, legitymujący się dowodem osobistym AEW 6907, zwany dalej „Zamawiającym”) oraz Wykonawca Pan Damian Pych, zamieszkały w Krakowie przy ulicy Dymińskiego 8 m 89, legitymujący się dowodem osobistym ADE 6065, posiadający uprawnienia zawodowe o numerze 096/999 wydane w dniu 8.11.2009 roku, przez ministra ds. Budownictwa i Transportu, zwany dalej „Wykonawcą”) w niniejszej umowie zgodnie ustalili wynagrodzenie w wysokości 5500 tysięcy złotych brutto (słownie: pięć tysięcy pięćset złotych),

2. Wypłata wynagrodzenia w kwocie określonej w pkt 1 nastąpi dopiero po dokonaniu potwierdzenia prawidłowego wykonania operatu szacunkowego przez Zamawiającego.

3. Wypłata wynagrodzenia w kwocie określonej w pkt 1 nastąpi w terminie 14 dni od momentu potwierdzenia prawidłowego wykonania operatu szacunkowego przez Zamawiającego.

Podstawa Prawna:

- art. 642 ust. 1 Kodeks cywilny 

Zobacz serwis: Spółdzielnia mieszkaniowa

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Wojciech Górny

Radca prawny współpracujący z kancelarią prawną LEXBRIDGE Groński Adwokaci i Radcowie Prawni sp. k. we Wrocławiu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama