reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Prawo > Czy wiesz w jakich krajach nie ma ograniczeń w nabywaniu nieruchomości?

Czy wiesz w jakich krajach nie ma ograniczeń w nabywaniu nieruchomości?

Nabywanie nieruchomości przez cudzoziemców w niektórych krajach państw członkowskich Unii Europejskiej obywa się w sposób bardziej swobodny. Do tych krajów należą: Wielka Brytania, Belgia, Francja.

Francja – jako kraj należący do Unii Europejskiej w niewielkim zakresie stosuje ograniczenia w nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców. Cały obrót nieruchomościami we Francji jest pod kontrolą resortu rolnictwa w formie spółki akcyjnej oraz Krajowej Federacji tychże spółek. Nabywanie nieruchomości we Francji ma postać inwestycji i odbywa się bez większych utrudnień dotyczących podchodzenia inwestora.

Informację o nabytej nieruchomości należy przekazać Ministerstwu Gospodarki, Finansów i Przemysłu.

Zobacz również: Jak wygląda nabycie nieruchomości w Austrii?

Belgia jest państwem należącym do Unii Europejskiej, który nie stosuje ograniczeń w zakresie zarówno administracyjnym, jak i finansowym w nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców. Osoba zamierzająca zakupić nieruchomość nie musi posiadać żadnych uprawnień rolniczych lub zawodowych. Oznacza to, iż nie ma żadnych ograniczeń w zakresie nabywania nieruchomości zarówno przez osoby prawne, czy też osoby fizyczne, a także niezależnie od tego, czy dana osoba pochodzi z kraju należącego do Unii Europejskiej.

Zobacz również serwis: Dom i działka

Wszelkie warunki dotyczące nabycia nieruchomości w Belgii ustala się z właścicielem danej nieruchomości.

Należy pamiętać o tym, że ograniczenia mogą dotyczyć tylko i wyłącznie kwestii sposobu użytkowania danej nieruchomości.

Co może okazać się zaskakujące w Wielkiej Brytanii – zarówno podmioty, które pochodzą z państw trzecich a także obywatele państw członkowskich – są traktowani jak obywatele Wielkiej Brytanii. Podmiot nabywający nieruchomość nie jest obowiązany do posiadania uprawnień, czy też kwalifikacji, ani też nie musi rozpoczynać działalności gospodarczej na zakupionym gruncie w celu uzyskania pozwolenia na zakup nieruchomości.

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Odszkodowania Campter

Campter Odszkodowania uzyskuje odszkodowania dla osób poszkodowanych w wypadkach oraz na skutek zdarzeń losowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama