reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Prawo > Czy wiesz w jakich krajach nie ma ograniczeń w nabywaniu nieruchomości?

Czy wiesz w jakich krajach nie ma ograniczeń w nabywaniu nieruchomości?

Nabywanie nieruchomości przez cudzoziemców w niektórych krajach państw członkowskich Unii Europejskiej obywa się w sposób bardziej swobodny. Do tych krajów należą: Wielka Brytania, Belgia, Francja.

Francja – jako kraj należący do Unii Europejskiej w niewielkim zakresie stosuje ograniczenia w nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców. Cały obrót nieruchomościami we Francji jest pod kontrolą resortu rolnictwa w formie spółki akcyjnej oraz Krajowej Federacji tychże spółek. Nabywanie nieruchomości we Francji ma postać inwestycji i odbywa się bez większych utrudnień dotyczących podchodzenia inwestora.

Informację o nabytej nieruchomości należy przekazać Ministerstwu Gospodarki, Finansów i Przemysłu.

Zobacz również: Jak wygląda nabycie nieruchomości w Austrii?

Belgia jest państwem należącym do Unii Europejskiej, który nie stosuje ograniczeń w zakresie zarówno administracyjnym, jak i finansowym w nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców. Osoba zamierzająca zakupić nieruchomość nie musi posiadać żadnych uprawnień rolniczych lub zawodowych. Oznacza to, iż nie ma żadnych ograniczeń w zakresie nabywania nieruchomości zarówno przez osoby prawne, czy też osoby fizyczne, a także niezależnie od tego, czy dana osoba pochodzi z kraju należącego do Unii Europejskiej.

Zobacz również serwis: Dom i działka

Wszelkie warunki dotyczące nabycia nieruchomości w Belgii ustala się z właścicielem danej nieruchomości.

Należy pamiętać o tym, że ograniczenia mogą dotyczyć tylko i wyłącznie kwestii sposobu użytkowania danej nieruchomości.

Co może okazać się zaskakujące w Wielkiej Brytanii – zarówno podmioty, które pochodzą z państw trzecich a także obywatele państw członkowskich – są traktowani jak obywatele Wielkiej Brytanii. Podmiot nabywający nieruchomość nie jest obowiązany do posiadania uprawnień, czy też kwalifikacji, ani też nie musi rozpoczynać działalności gospodarczej na zakupionym gruncie w celu uzyskania pozwolenia na zakup nieruchomości.

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Chałas i Wspólnicy

Kancelaria Prawna

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama