reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Prawo > Jak sporządzić wniosek o nabycie przez cudzoziemca udziałów w spółce – z siedzibą na terenie Polski?

Jak sporządzić wniosek o nabycie przez cudzoziemca udziałów w spółce – z siedzibą na terenie Polski?

Zezwolenia ministra właściwego do spraw wewnętrznych wymaga – nabycie lub objęcie przez cudzoziemca udziałów lub akcji w spółce handlowej z siedzibą na terenie Rzeczypospolitej Polskiej a także inna czynność prawna dotycząca udziałów lub akcji – jeśli spółka będąca właścicielem lub wieczystym użytkownikiem nieruchomości na terenie Rzeczypospolitej Polskiej stanie się spółką komandytową.

Jeżeli spółka mieści się na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej – cudzoziemiec może wystąpić z wnioskiem o wydanie zezwolenia na nabycie udziałów w niniejszej spółce.

1. data oraz miejsce sporządzenia wniosku,

2. określenia wnioskodawcy (Budomex Sp. z o.o. – ul. Kaźmierza Wielkiego 9, 90-870 Kraków),

3. określenie adresata: Ministerstwo Spraw Wewnętrznych oraz Administracyjnych – Departament Zezwoleń i Koncesji,

4. tytuł wniosku: wniosek o wydanie zezwolenia na nabycie udziałów w spółce z o.o., z siedzibą na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej,

Zobacz również: Formy prowadzenia działalności gospodarczej

5. treść wniosku: na mocy art. 3e ust. 2 – ustawa z dnia 24 marca 1920 roku – o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców (Dz. U. z 2004 r. Nr 167, poz. 1758 z późn. zm) – wnoszę o wydanie zezwolenia na nabycie przez Budomex Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, ul. Kaźmierza Wielkiego 9 – udziałów o wartości nominalnej 500 zł – każdy w kapitale zakładowym spółki z ograniczoną odpowiedzialnością,

6. we wniosku należy zamieścić także następujące informacje: oznaczenie nabywcy, oznaczenie spółki, określenie zbywcy, określenie nieruchomości stanowiącej własność zbywcy, określenie więzi wnioskodawcy z Rzeczypospolitą Polską, określenie sposobu nabycia udziałów – jaka umowa została sporządzona, 

7. uzasadnienie wniosku,

8. podpis Prezesa Zarządu.

Zobacz również serwis: Dom i działka

Podstawa prawna:
- art. 3e ust. 2 – ustawa z dnia 24 marca 1920 roku – o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców (Dz. U. z 2004 r. Nr 167, poz. 1758 z późn. zm).

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Nabycie lub objęcie przez cudzoziemca udziałów lub akcji w spółce handlowej z siedzibą na terenie Polski wymaga zezwolenia ministra właściwego do spraw wewnętrznych.
Nabycie lub objęcie przez cudzoziemca udziałów lub akcji w spółce handlowej z siedzibą na terenie Polski wymaga zezwolenia ministra właściwego do spraw wewnętrznych.

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców51.75 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Adwokacka AKS

Kancelaria zajmuje się prowadzeniem spraw zarówno klientów indywidualnych, jak i korporacyjnych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama