reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Prawo > Jak sporządzić pozew do spółdzielni o uznanie wysokości opłat eksploatacyjnych za niezasadne?

Jak sporządzić pozew do spółdzielni o uznanie wysokości opłat eksploatacyjnych za niezasadne?

Powództwo do sądu w sprawie o to, iż wypowiedzenie wysokości opłat eksploatacyjnych jest niezgodne z ustawą o spółdzielniach mieszkaniowych powinno mieć charakter uznania ich w części lub w całości za niezasadne.

Wzór pozwu

Pozew o stwierdzenie niezasadności wypowiedzenia przez spółdzielnie wysokości opłat eksploatacyjnych:

1. Warszawa, dn. 09 września 2010 r. 

2. Adresat pozwu: Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy – II Wydział Cywilny.

3. Powód: Adam Nowak, ul. Korzona 178/89, 00-986 Warszawa.

4. Pozwany: Grzegorz Kowalik, Al. Jerozolimskie 768/56, 90-876 Warszawa.

5. Wartość przedmiotu sporu ustala się dla lokali o statusie spółdzielczych własności w oparciu o art. 22 Kodeksu postępowania cywilnego. Wartość przedmiotu sporu oblicza się jako sumę różnicy pomiędzy dotychczasową wysokością opłat miesięcznych a wysokością opłat po zmianie – za okres jednego roku.

Zobacz również: Jak bronić się przed podwyżką czynszu?

6. Z treści powództwa powinna jednoznacznie wynikać, iż wypowiedzenie poprzedniej wysokości zarówno w części, jak i w całości jest niezasadne.

7. Sądem właściwym w niniejszej sprawie będzie Sąd Rejonowy właściwy dla siedziby spółdzielni. Natomiast, jeżeli wartość przedmiotu sporu przekroczy 75 000 zł to sądem właściwym do rozpoznania sprawy będzie Sąd Okręgowy. 

8. Powód wnosi o: 1. uznanie, że opłaty eksploatacyjne oraz koszty zarządu wypowiedziane przez Zarząd KJH „Spółdzielnia Mieszkaniowa” w Warszawie stwierdzone 13.01. 2010 r. – są w całości niezasadne, 2. rozpoznanie niniejszej sprawy pod nieobecność powoda, 3. zasądzenie od pozwanego na rzecz powoda kosztów procesu w wysokości przewidzianej prawem. 

9. Uzasadnienie pozwu np. „W uzasadnieniu pozwu wypowiedzenia przez spółdzielnie wysokości opłat eksploatacyjnych wskazano, iż wzrost kosztów zarządu jest wynikiem przyjęcia poglądu, że zarząd dokonuje podziału kosztów dla każdej nieruchomości. Wobec powyższego suma dokonane zmiany ustalania kosztów zarząd przez Spółdzielnie Mieszkaniową w Warszawie wobec właścicieli niebędących członkami jest niezgodne z art. 4 ust. 4 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych,

Zobacz również serwis: Spółdzielnia mieszkaniowa

10. Podpis Powoda. 

11. Załączniki do pozwu: 1. pozew wraz załącznikami, 2. opis pozwu dla strony przeciwnej, 3. akt notarialny, statut.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Z treści powództwa powinno jednoznacznie wynikać, iż wypowiedzenie poprzedniej wysokości opłat eksploatacyjnych zarówno w części, jak i w całości jest niezasadne.
Z treści powództwa powinno jednoznacznie wynikać, iż wypowiedzenie poprzedniej wysokości opłat eksploatacyjnych zarówno w części, jak i w całości jest niezasadne.

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja44.25 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Dominika Borowicz

Asystentka prawnika w E-Kancelaria Grupa Prawno-Finansowa sp. z o.o.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama