| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Pokój dla dziecka > Sprzęt > Komputer dla gracza

Komputer dla gracza

Komputer dla gracza to sprzęt bardzo wymagający, wydajny i dobrej jakości. Gdzie ustawić komputer dla gracza? W jaki komputer do gier możemy się zaopatrzyć?

Komputer dla gracza to przede wszystkim jakość i płynność gier. Nikt z pewnością nie lubi, jak podczas szybkiej akcji, ta gwałtownie spowalnia, postać zamiast dynamicznie biec, przemieszcza się klatka po klatce i zamiast cieszyć się z gry, mamy ochotę cisnąć nią w najdalszy kąt pokoju.

Komputer dla gracza – miejsce

Komputer dla gracza w jadalni lub w sypialni, to nie jest najlepsze rozwiązanie. Jeżeli mamy tylko możliwość, dobrze jest, aby komputer dla gracza stał w miejscu, gdzie nie będzie przeszkadzał innym domownikom – na przykład w gabinecie.

Gdy nasze dziecko dzieli pokój z rodzeństwem, które nie interesuje się tego typu rozrywką, dobrze jest znaleźć inne miejsce, aniżeli wspólny pokój. Jeżeli nie ma takiej możliwości, zawsze można wyznaczyć czas, w którym gracz będzie mógł spokojnie oddać się swojemu zamiłowaniu.

Przy wyborze miejsca powinniśmy się kierować poziomem hałasu, jaki powoduje komputer, który kilka godzin chodzi na wysokich obrotach. Nawet jeżeli gracz założy na uszy słuchawki i nie będą do nas docierały odgłosy samej gry, to ciągłe naciskanie myszki lub klawiatury, może najbardziej cierpliwych wyprowadzić z równowagi.

Zobacz także: Komputer dla ucznia

Wygląd i funkcjonalność

Obudowa komputera, oczywiście może wyglądać ładnie i pasować do wystroju naszego wnętrza, ale nie jest to jej główną funkcją. Obudowa komputera, szczególnie do komputera dla gracza, powinna odpowiadać za dobre chłodzenie wszystkich komponentów i tłumić hałas. Wszystkie komponenty, przy wielogodzinnym graniu, nagrzewają się i działają coraz głośniej.

Obudowa musi być odpowiednio duża – co najmniej Midi Tower, aby pomieścić cały sprzęt. Im większe prześwity w obudowie i minimum dwa wiatraki wolnoobrotowe, tym lepsze chłodzenie. Zasilacz powinien mieć taką moc, aby wytrzymał działanie wszystkich komponentów – z kartą graficzną na czele. Moc zasilacza powinna być zawsze większa, niż pobór prądu wszystkich elementów komputera w momencie największego obciążenia.

Monitor do gier może być jeden, ale istnieje możliwość podłączenia kilku monitorów do jednej karty graficznej. Oczywiście, im więcej kart graficznych przy większej ilości monitorów, którymi możemy się otoczyć, tym wydajność gry wzrasta. A zwykłe wyścigi samochodowe, gdy korzystamy z choćby trzech monitorów, nabierają nowego wrażenia.

Karta graficzna

To najważniejszy komponent, który odpowiada za to jak nasza gra będzie wyglądała. Ceny kart graficznych to od 500 do ponad 2000 złotych. Wybór jest duży, ale różnice w odbiorze gry również. Jeżeli zależy nam, aby gra po prostu działała, to możemy zdecydować się na najtańsze modele. Jeżeli zależy nam na wydajności w rozsądnej cenie – wyboru możemy szukać w kartach do około 800–9 00 złotych, o pamięci od 1GB.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Radosław Hancewicz

prawnik, urzędnik, trener administracji publicznej

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »