| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | IDEORIA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Pokój dla dziecka > Projekt pokoju dla dziecka > Wielofunkcyjny pokój dziecka

Wielofunkcyjny pokój dziecka

Wielofunkcyjny pokój dziecka będzie sprawdzał się przez lata. Jeśli nie chcemy odnawiać pokoju dziecka nazbyt często, w czasie projektowania warto postawić na wielofunkcyjność. Jakie elementy uwzględnić by pokój spełniał wiele funkcji.

Znacznie większe pole do popisu dają elementy wykończeniowe. W tym przypadku puszczenie wodzy fantazji jest nie tyle dozwolone, co wskazane. Wesołe barwy, oryginalne kształty oraz ciekawe wzory ożywią każde wnętrze. Bajkową atmosferę uzyskamy za sprawą takich dodatków, jak narzuty, pościel, a także ozdoby okienne. Wzór z wesołymi misiami z powodzeniem pobudzi wyobraźnię najmłodszego domownika, sprawiając, że poczuje się niczym bohater komiksu. Podobną rolę spełnią obrazki oraz specjalne naklejki, które można z łatwością usunąć bądź dopasować do zmieniających się preferencji dziecka.

Zobacz także: Przestrzeń dla dziecka w domu - ogólne informacje

I na koniec – nie zapominajmy o funkcjonalności! Dzieci z właściwą sobie beztroską brudzą nie tylko siebie, ale także swoje otoczenie. Niewdzięczne zadanie doprowadzenia sypialni małego rozrabiaki do porządku przypada nam, rodzicom. Z tego względu najlepiej zdecydować się na zmywalne farby lub tapety oraz odejść od gromadzących kurz zasłon i firanek na rzecz wygodnych w konserwacji rolet. Powierzchnię rolet zaciemniających z łatwością doczyścimy wilgotną ściereczką, zyskując jednocześnie możliwość regulowania dopływu światła – od pełnego nasłonecznienia pomieszczenia aż po całkowite jego zaciemnienie. Jeśli cenimy sobie wygodę oraz uniwersalne rozwiązania, warto także pomyśleć o zamontowaniu transparentnej minirolety, montowanej bez konieczności wiercenia oraz doskonale komponującej się w każdym wnętrzu, bez względu na wiek i płeć użytkownika.

Zobacz także: Pokój dziecka według feng shui

Urządzając sypialnię dziecięcą, starajmy się przede wszystkim dobrze poznać dynamicznie zmieniające się potrzeby naszej pociechy. To przecież my podejmujemy decyzje, które zaważą na samopoczuciu oraz rozwoju najmłodszego lokatora. I to od włożonego przez nas wysiłku zależy, czy na co dzień będzie mu towarzyszyć szara rzeczywistość czy bajkowa wielofunkcyjna atmosfera.

Źródło: Franc Gardiner

Zobacz także: Dekoracje w pokoju dziecka

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Od włożonego przez nas wysiłku zależy, czy na co dzień będzie dziecku towarzyszyć szara rzeczywistość czy bajkowa wielofunkcyjna atmosfera. Fot. Franc Gardiner
Od włożonego przez nas wysiłku zależy, czy na co dzień będzie dziecku towarzyszyć szara rzeczywistość czy bajkowa wielofunkcyjna atmosfera. Fot. Franc Gardiner

Wielofunkcyjny pokój dziecka sprawdza się dobrze w małych mieszkaniach. Fot. Franc Gardiner
Wielofunkcyjny pokój dziecka sprawdza się dobrze w małych mieszkaniach. Fot. Franc Gardiner

Przede wszystkim w wielofunkcyjnym pokoju dziecka zwracamy uwagę na bezpieczeństwo. Fot. Franc Gardiner
Przede wszystkim w wielofunkcyjnym pokoju dziecka zwracamy uwagę na bezpieczeństwo. Fot. Franc Gardiner

As Sprzedaży – prenumerata149.10 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

dr Adrianna Lewandowska, MBA

Założycielka i prezes Instytutu Biznesu Rodzinnego, doradca rodzin biznesowych, właścicielka firmy doradczej Lewandowska & Partnerzy.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »