| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Pokój dla dziecka > Projekt pokoju dla dziecka > Pokój dla bliźniąt

Pokój dla bliźniąt

Narodziny bliźniąt to dla rodziców podwójna radość. Często jednak stają oni przed olbrzymim dylematem, w jaki sposób urządzić pokój dla bliźniąt, aby był funkcjonalny?

Pierwsze miesiące życia to okres, kiedy bliźniętom bardzo służy spanie w jednym łóżeczku. Czują się bezpieczniej, kiedy brat lub siostra jest obok, tak jak to było w brzuchu mamy. W pierwszych miesiącach zatem zazwyczaj maluchom wystarcza jedno łóżeczko, z zakupem drugiego możemy zaczekać. Warto zakupić łóżeczka z dodatkowymi szufladami, zyskamy w ten sposób sporo miejsca na różne przydatne rzeczy. Odwrotnie jest z miejscem na ubrania. Tutaj już na początku musimy się zaopatrzyć w obszerniejszą szafę z podwójnym systemem wieszaków i dodatkowymi półeczkami. Ubranek będziemy potrzebowali dużo, gdyż maleństwa trzeba przebierać kilka razy dziennie.

Zobacz także: Pojemniki na zabawki

Może się zdarzyć, że bliźnięta trzeba będzie przewinąć jednocześnie. Pomysłowym rozwiązaniem może być w tym przypadku zbudowanie własnego przewijaka. Potrzebujemy dwie proste niewykończone komody, które łączymy plecami do siebie. Na wierzch przymocowujemy dopasowany blat, który można wykonać z niepotrzebnej półki, z grubej sklejki lub płyty stolarskiej. Blat wykładamy kocami, na których umieszczamy niezbędną ceratę. Całość obijamy delikatnym materiałem, najlepiej bawełnianym lub flanelowym i wykańczamy w dowolnym stylu. Tak wykonany przewijak stawiamy prostopadle do ściany zostawiając po obu stronach miejsce dla osób przewijających. Kiedy przewijak przestanie być nam potrzebny, możemy go łatwo rozmontować i przywrócić komodom dawną funkcję.Pomocne przy przewijaniu maleństw może okazać się lustro, które powieszone obok przewijaka zajmie dzieci.

Zobacz także: Łóżko piętrowe – funkcjonalność i przygoda

Bardzo przydatna w pokoju bliźniąt może okazać się tablica korkowa. Bliźniętami zazwyczaj zajmuje się więcej niż jeden opiekun, bardzo ważna jest więc wymiana informacji między dorosłymi. Na tablicy możemy zawiesić karteczki z przydatnymi informacjami na temat każdego z maleństw bez niepotrzebnego stresu, że o czymś zapomnimy. Niezwykle ważnym meblem w pokoju bliźniąt jest także wygodny fotel dla mamy.

Najnowsze badania dowodzą, że dzieci najlepiej rozwijają się w żywych kolorach. Bez żalu więc możemy pożegnać się ze stereotypowymi pastelami zastępując je np. kolorem pomarańczowym, błękitnym lub soczystym zielonym. Jeśli zaś chodzi o kolor mebli – wybierzmy neutralny, jasne drewno lub biel. W późniejszym okresie ułatwi nam to zmianę wystroju – wystarczy przemalować ściany i wymienić dodatki.

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Narodziny bliźniąt to dla rodziców podwójna radość. Często jednak stają oni przed olbrzymim dylematem, w jaki sposób urządzić pokój dla bliźniąt, aby był funkcjonalny? Fot. Fotolia
Narodziny bliźniąt to dla rodziców podwójna radość. Często jednak stają oni przed olbrzymim dylematem, w jaki sposób urządzić pokój dla bliźniąt, aby był funkcjonalny? Fot. Fotolia

Odpowiedzialność członków zarządu spółek kapitałowych79.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Małgorzata Małecka

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »