| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Pokój dla dziecka > Meble > Kącik edukacyjny

Kącik edukacyjny

W życiu każdego rodzica nadchodzi moment, w którym jego pociecha staje się uczniem i zmuszeni jesteśmy urządzić mi kącik edukacyjny. Coraz mniej czasu będzie teraz spędzało na zabawie, coraz więcej natomiast w kąciku edukacyjnym. Wiąże się to z koniecznością zorganizowania miejsca, w którym dziecko będzie miało odpowiednie miejsce do nauki, swój edukacyjny kącik. Rodzi się pytanie, jak najbardziej ergonomicznie i jednocześnie przyjaźnie dla małego ucznia zorganizować takie miejsce?

Niezależnie od tego, czy dziecko ma swój własny pokój, czy też dzieli go z rodzeństwem, musimy pamiętać o najważniejszych elementach, jakie będą mu potrzebne w kąciku edukacyjnym, a takimi bez wątpienia są biurko i krzesło. Powinniśmy kierować się przede wszystkim funkcjonalnością mebli, w drugiej kolejności dopiero względami estetycznymi. Biurko dla dziecka nie może być zbyt masywne, najlepiej wybrać takie z lekkim blatem z szufladami i półeczkami na książki po bokach.

Najlepszym oświetleniem jest światło naturalne, dlatego tez biurko stawiamy blisko okna, w rogu pokoju. Światło powinno padać na biurko z lewej strony, odwrotnie postępujemy jeśli nasze dziecko jest leworęczne. Umiejscowienie biurka w rogu zapewni dziecku odpowiednie doświetlenie w ciągu dnia i wyodrębni strefę w pokoju, w której dziecko będzie mogło spokojnie się uczyć.

Zobacz także: Jak oświetlić pokój dziecka?

Aby zapobiec bałaganowi w kąciku edukacyjnym, w pobliżu biurka umieśćmy regał lub szafki i szuflady. Umożliwi to dziecku zachowanie porządku na biurku, a wszystkie potrzebne przybory szkolne będą na wyciągnięcie ręki.

 Wybierając krzesło do kącika edukacyjnego postawmy na regulowany fotel obrotowy z podłokietnikami  dostosowany do wzrostu dziecka. Mebel taki na pewno się dziecku spodoba i zapewni właściwą pozycję przy biurku. Jeśli chcemy, żeby meble w kąciku do nauki dziecka służyły długo, wybierzmy te z możliwością regulacji wysokości, będą one rosły razem z dzieckiem.

Meble w kąciku do nauki

Dodatkowymi elementami w kąciku edukacyjnym mogą być tablice, np. korkowa lub tradycyjna czarna na magnesy. Na nich dziecko będzie mogło umieszczać ważne notatki, plan lekcji czy słówka do nauki języków obcych.

Zobacz także: Jak wybrać meble, które będą służyły dziecku przez lata?

W przypadku dwójki dzieci w wieku szkolnym, zamiast biurek kupmy jeden długi blat. Jeżeli jednak decydujemy się na dwa biurka, nie stawiajmy ich naprzeciw siebie, gdyż takie ustawienie będzie sprzyjało wzajemnemu rozpraszaniu się dzieci.

Wybierając akcesoria zwróćmy uwagę na potrzeby naszego ucznia. Dziecko poczuje, że liczymy się z jego pragnieniami i kącik edukacyjny będzie mu się dobrze kojarzył.

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

W życiu każdego rodzica nadchodzi moment, w którym jego pociecha staje się uczniem i zmuszeni jesteśmy urządzić mi kącik edukacyjny. Fot. Fotolia
W życiu każdego rodzica nadchodzi moment, w którym jego pociecha staje się uczniem i zmuszeni jesteśmy urządzić mi kącik edukacyjny. Fot. Fotolia

Webinarium: VAT 2018: split payment, faktura do paragonu, ograniczenia prawa do odliczenia VAT i inne ważne zmiany146.37 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Federacja Konsumentów

Federacja Konsumentów

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »