| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Pokój dla dziecka > Dodatki i gadżety > Pomysł na prezent dla 10-letnich bliźniaków

Pomysł na prezent dla 10-letnich bliźniaków

Jaki prezent kupić dla 10-letnich bliźniaków? Może być to coś związane z zainteresowaniami chłopców lub coś o czym marzą. Zobacz jaki prezent kupić dla 10-letnich bliźniaków?

Prezent dla 10-letnich bliźniaków nie musi oznaczać tego samego lub przedmiot różniący się jedynie kolorem. Dziesięciolatek może mieć już własne zainteresowania, które nie pokrywają się z zainteresowaniami brata. Podpowiadamy, jaki prezent można kupić 10-letnim bliźniakom.

Rozwijające zainteresowania

Chłopcy w wieku 10 lat mogą już mieć dość sprecyzowane zainteresowania lub marzenia do zrealizowania. Jeżeli jednego z naszych synów interesuje muzyka – może iść w tym kierunku? Gitara, sprzęt grający lub najnowsza płyta ulubionego zespołu, a dodatkowo wykupienie kilku godzin gry na gitarze lub keyboardzie – kto wie, może rozbudzi to w nim większą pasję?

To samo może dotyczyć zainteresowań samochodami, elektroniką, światem techniki. Nie ograniczajmy się jedynie do zakupu kolejnego samochodu. Idźmy krok dalej. Wybierzmy zabawkę, która pobudza wyobraźnię, przy której trzeba trochę pomyśleć i pokombinować. Może to być zestaw do stworzenia własnej małej elektrowni, samochód na baterie słoneczne, zestaw z wulkanem, który wybucha, gdy doda się do niego kilka specyfików.

Innym pomysłem może być kulkowy rollercoaster. Tor dla metalowej kulki, który może wciągnąć zarówno dzieci, jak i ich rodziców. Rollercoaster, w zależności od wielkości, może mieć od kilku do kilkunastu metrów. Samo złożenie takiego toru może być prawdziwym wyzwaniem dla młodego konstruktora. Koszt kulkowego rollercoastera to od 120 zł do nawet 600 zł.

Jeżeli nasi chłopcy lubią czytać, możemy podarować im książkę z ulubionej dziedziny – fantasy, sci-fi, przygodowe lub inne. Koszt jednej książki to około 40 zł. Możemy również pomyśleć o grach planszowych, które pozwolą ciekawie i wspólnie spędzić czas.

Prezent praktyczny – ubrania

Młodzi chłopcy szybko wyrastają ze swoich ubrań, butów. Święta mogą być dobrą okazją, aby uzupełnić braki w garderobie, kupując coś oryginalnego i wyjątkowego. Nie jest jednak powiedziane, żeby bliźniaki ubierać tak samo. Wręcz przeciwnie, od małego powinniśmy kształtować w nich własny styl, wybierając inne ubrania, innego koloru. 10 – latek najczęściej ma już swoje własne, ulubione kolory. Nie próbujmy zatem zrobić z niego kogoś innego i kupić coś, co tylko i wyłącznie nam się spodoba. Rozmawiajmy, obserwujmy i wybierzmy ubrania, które on sam by wybrał.

Zabawki – bo dzieckiem jest się tylko raz

Możemy się zastanawiać czy bliźniaki w wieku 10 lat jeszcze bawią się zabawkami. Możemy się zastanawiać czy nie lepiej jest kupić coś rozwijającego, kształtującego, motywującego dziecko do nauki, a nie do zabawy. Zastanówmy się, dzieckiem jesteśmy tylko raz. Okres dzieciństwa bardzo szybko mija. Nauka, oczywiście jest ważna, ale nie naciskajmy za bardzo. Nie zmuszajmy młodego chłopca każdą rzeczą, którą od nas dostanie, aby w każdej minucie rozwijał swoją wiedzę.

Może zatem przebierać w samochodach i samolotach zdalnie sterowanych, łodziach, robotach itp. Ciekawym pomysłem na prezent świąteczny może być również latająca kula, którą steruje się za pomocą dłoni. Unosi się, wiruje, gdy my się ruszamy i przesuwamy rękę. Dzięki niej chłopcy mogą mieć fajną zabawę, ale również trochę ruchu. Koszt latającej kuli to od 40 do 100 zł.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Marcin M. Wyrzykowski

Główny Księgowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »