| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Rośliny ogrodowe > Wrzosy i Wrzośce w ogrodzie – pielęgnacja

Wrzosy i Wrzośce w ogrodzie – pielęgnacja

Wrzosy i Wrzośce to najpopularniejsze krzewinki jesieni. Te bardzo efektowne rośliny można wszechstronnie sadzić w przydomowych ogrodach. Kompozycje z Wrzosami są bardzo efektowne i bardzo dekoracyjne. Zobacz, jak pielęgnować Wrzosy i Wrzośce w ogrodzie.

Wrzosy i Wrzośce to przepiękne jesienne krzewinki. Aby długo cieszyć się ich urokiem, powinniśmy wiedzieć jak o nie dbać. Planując posadzić je w swoim ogrodzie, najlepiej zrobić to, kiedy inne rośliny zostaną już posadzone. Wrzosy i Wrzośce najlepiej jest sadzić w grupach – wtedy osiągniemy najlepszy efekt. Można je także sadzić z innymi roślinami. Bardzo fajne kompozycje będą tworzyć  np. z różnymi gatunkami iglaków.

Jak dbać o Wrzosy i Wrzośce?

Stanowisko

Wrzosy i Wrzośce najbardziej lubią stanowiska słoneczne i osłonięte od wiatru. Gleba powinna być lekka oraz próchnicza, a także przepuszczalna o pH ok. 5.Jeśli gleba na naszej działce nie spełnia takich wymagań, można poprawić jej właściwości poprzez przekopanie jej z torfem lub kompostem. Przekopując ziemię należy zrobić to do ok. 30 cm głębokości, a następnie posadzić w tym miejscu rośliny.

Zobacz także: Jak pielęgnować wrzosy w doniczkach?

Sadzenie

Wrzosy i Wrzośce najlepiej jest sadzić w grupach, lub w towarzystwie innych roślin. Rośliny powinny być sadzone w odstępach ok. 30 cm od siebie, tak aby umożliwić im swobodny wzrost. Wrzosy i Wrzośce należy sadzić na takiej wysokości, aby ich gałązki dotykały ziemi. Po posadzeniu rośliny należy obficie podlać i obsypać kilkucentymetrową warstwą kory sosnowej – zapobiegnie to parowaniu wody i zabezpieczy korzenie roślin przed przemarzaniem.

Nawożenie

Wrzosów i Wrzośców nie trzeba często nawozić. Wystarczy, że raz w roku, wczesną wiosną zasilimy je np. wieloskładnikowym nawozem o spowolnionym działaniu.

Podlewanie

Wrzosy i Wrzośce nie lubią stanowisk zbyt mocno wilgotnych, w związku z czym nie należy ich zbyt często podlewać.

Zobacz także: Najpopularniejsze odmiany wrzosów ogrodowych

Przycinanie

Aby Wrzosy i Wrzośce w naszym ogrodzie zawsze wyglądały pięknie i zdrowo, należy je czasem przycinać. Przycinanie rośli wypływa na ich obfitsze kwitnienie. Rośliny należy przycinać sekatorem, większe rośliny można przycinać nożycami ogrodniczymi. Cięcie powinniśmy wykonywać poniżej kwitnących kwiatów. Niektóre gatunki wrzosów należy przycinać wczesną wiosną, inne na początki czerwca lub po przekwitnięciu.


Czytaj także

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

S-NET

Główne dziedziny działalności przedsiębiorstwa to dostawa nowoczesnych rozwiązań telekomunikacyjnych dla biznesu i ISP; integracja rozwiązań IT takich jak: serwery, sprzęt telekomunikacyjny,​ ​sprzęt​ ​sieciowy,​ ​outsorcing​ ​IT.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK