| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Rośliny ogrodowe > Rudbekie – jesienne kwiaty

Rudbekie – jesienne kwiaty

Rudbekie – kwiaty pochodzące z Ameryki Północnej. Znanych jest wiele odmian rudbekii, między innymi rudbekia naga, rudbekia lśniąca i rudbekia błyskotliwa. Ze względu na to, że rudbekie kwitną bardzo długo – od lipca aż do przymrozków – stanowią one ładny element dekoracyjny naszych ogrodów. Duże kwiaty rudbekii przyciągają wzrok i sprawiają, że nasz ogród jest jeszcze bardziej kolorowy.

Trzecią odmianą rudbekii należącą do odmian wieloletnich jest rudbekia lśniąca (Rudbeckia nitida). Ze względu na nasze warunki klimatyczne, w Polsce hoduje się mrozoodporną odmianę rudbekii lśniącej. Liście rudbekii lśniącej są skórzaste, a pędy, mimo że dorastają do 2 m, nie mają tendencji do wyginania się. Rudbekia lśniąca powstała w wyniku skrzyżowania rudbekii nagiej i rudbekii lśniącej.

Zobacz także: Kolory w ogrodzie

Pielęgnacja rudbekii

Rudbekie wieloletnie są roślinami odpornymi na duże przymrozki, dlatego mogą zimować w ogrodzie. Jeśli chodzi o nawożenie rudbekii, powinniśmy pamiętać o tym wiosną, zanim kwiaty zaczną kwitnąć. Aby rudbekie dłużej kwitły, możemy obrywać kwiatostany, które już przekwitły. Rudbekie są mało wymagającymi kwiatami, za to bardzo efektownie wyglądają w naszych ogrodach.

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Rudbekie – kwiaty pochodzące z Ameryki Północnej. Znanych jest wiele odmian rudbekii, między innymi rudbekia naga, rudbekia lśniąca i rudbekia błyskotliwa. Fot. Fotolia
Rudbekie – kwiaty pochodzące z Ameryki Północnej. Znanych jest wiele odmian rudbekii, między innymi rudbekia naga, rudbekia lśniąca i rudbekia błyskotliwa. Fot. Fotolia

Odpowiedzialność członków zarządu spółek kapitałowych79.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Małgorzata Małecka

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »