| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Pytania internautów > Jak pozbyć się nieczystości roznoszonych przez gołębie?

Jak pozbyć się nieczystości roznoszonych przez gołębie?


Gołębie są sympatyczne i niegroźne. Jednak brud, który po sobie pozostawiają sprawia, że obecność tych ptaków w okolicach budynków staje się dla nas uciążliwa. Jak zatem szybko i skutecznie usunąć zanieczyszczenia pozostawiane przez gołębie?

Przeważnie nie mamy wpływu na to, że gołębie upodobały sobie odwiedzać akurat nasz balkon lub ogródek. Jednak często sami jesteśmy sobie winni, zachęcając je rzuconymi okruchami lub innymi resztkami jedzenia. Dokarmianie gołębi w okresie letnim jest szkodliwe dla ptaków, przyzwyczajamy je w ten sposób do ,,łatwego pokarmu” i sprawiamy, że uparcie przesiadują w okolicy darmowej jadłodajni, zamieniając ją przy tym w ubikację.

Zobacz także: Jak wypłoszyć ptaki z ogrodu?

Zanim przystąpimy do usuwania nieczystości, należy zaopatrzyć się w rękawiczki ochronne, ponieważ gołębie roznoszą liczne zarazki. Zwierzęta te przyczyniają się do zachorowań ludzi na różne choroby odzwierzęce, np. gruźlicę ptasią i gruźlicę ptasiopodobną, ornitozę oraz szereg chorób przewodu pokarmowego. Po nałożeniu rękawiczek zalecamy upewnić się, że nieczystości są zaschnięte – próba usunięcia świeżych odchodów zazwyczaj kończy się rozmazaniem ich i utrudnieniem sprzątania. Suchą powierzchnię brudu należy zeskrobać z pomocą szpachelki lub ostrego nożyka.

W celu usunięcia zarazków i odbarwień warto użyć wody z dodatkiem proszku do prania. Następnie, myjemy zanieczyszczoną nawierzchnię szmatką lub gąbką. Pomocna okazuje się również stara szczoteczka do zębów. Na wypadek wystąpienia wyjątkowo trudno usuwalnych plam najlepiej potraktować je domestosem lub mleczkiem czyszczącym i skrupulatnie wytrzeć suchą szmatką.
Do efektywnego usunięcia gołębich odchodów przydaje się również dobry rozpuszczalnik, szczotka, sok z cytryny lub ocet – wszystko zależy od elementu, który czyścimy. Na przykład, w przypadku rynny wskazana jest szmatka.

Zobacz także: Jak pozbyć się gołębi?

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Obecność gołębi w pobliżu budynków jest niezwykle uciążliwa. fot. Birdsystem
Obecność gołębi w pobliżu budynków jest niezwykle uciążliwa. fot. Birdsystem

Potrącenia z wynagrodzeń i zasiłków Praktyczne wskazówki59.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Magdalena Sikora

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »