| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Projektowanie ogrodów > Jak wygląda proces projektowania ogrodu?

Jak wygląda proces projektowania ogrodu?

Zakładam właśnie ogród. Już mam ustalony termin rozmowy z projektantem. Nie wiem, czego powinienem się po nim spodziewać. Proszę o pomoc. Oskar z Krakowa

Pierwszym elementem tworzenia ogrodu jest wspólna budowa nieodpłatnej koncepcji, w oparciu o zbierane przez projektanta informacje. Twoim zadaniem jest powiedzieć czego pragniesz i dostarczyć mapkę geodezyjną działki, aby projektowanie ogrodów było doskonałe.

Firma wykonuje inwentaryzację i obmiary sytuacyjne, a także zbiera informacje o warunkach pogodowych, glebowych i innych czynnikach niezbędnych przy projektowanie ogrodów. W ustalonym terminie zaprezentuje jedną lub kilka koncepcji aranżacji Twojego otoczenia. Projekt jest dla Ciebie i dla wykonawcy.

Po wyborze koncepcji i ustaleniu warunków współpracy projektant wykonuje plan zagospodarowania na Twoje zlecenie. Wymaga to od niego dużego nakładu pracy, gdyż jest to obszerne opracowanie zawierające rzuty, opisy, przedmiary, rysunki techniczne i liczne wizualizacje.

Dokumentacja musi być czytelna i zrozumiała oraz zawierać wyczerpujące informacje techniczne niezbędne do realizacji projektowanie ogrodów.

Na podstawie rzetelnego opracowania możesz przystąpić do wykonania ogrodu samodzielnie lub zlecić to firmie ogrodniczej, której zleciłeś projektowanie ogrodów. Ty decydujesz o tym, czy chcesz od razu zrealizować całość założenia, czy wolisz podzielić je na etapy. Jednak najważniejsza jest kolejność wykonywania prac.

Zobacz także: Czym się kierować budując dom?

Pierwszym etapem tworzenia ogrodu jest ukształtowanie rzeźby terenu, wykonanie nawierzchni i dużej architektury ogrodowej oraz przygotowanie gleby a zaczęło się to od projektowanie ogrodów.

Równocześnie rozmieszczane są rury odwadniające i nawadniające oraz kable oświetleniowe. W dalszej kolejności przychodzi pora na najważniejsze elementy kompozycyjne – duże drzewa i krzewy. Ostatnimi elementami są wykończenia – rabaty bylinowe, trawniki i mniejsze elementy zagospodarowania, też na bazie projektowanie ogrodów.

Harmonogram działania musi być tak pomyślany, aby żadne czynności nie wymagały niszczenia efektów wcześniejszych.

Zobacz także: Planowanie idealnego ogrodu

Jakub Myśliwiec

Czytaj także

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

BSWW Legal & Tax

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK