| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Projekt ogrodu

Projekt ogrodu jest tak samo ważny jak projekt domu, dlatego aby ogród wyglądał ładnie i przy tym był funkcjonalny warto zatrudnić osobę, która znając zasady kompozycji, stworzy nam nasz mały raj.

Projektant to osoba, która fachowo dobierze i zaprojektuje nam kolorystycznie, pokrojowo i kompozycyjnie wszystkie elementy ogrodu, które sobie zażyczymy, lub pomoże doradzić, co byłoby najlepszym rozwiązaniem na naszej działce. Jest to o tyle pomocne, że gdy sami urządzamy działkę, często dobieramy przypadkowo i chaotycznie rośliny, które jak się w przyszłości okazuje muszą być przesadzone lub cały ogród wymaga zmian. Dlatego wcześniej warto zainwestować w projekt fachowca, co pomoże nam w przyszłości zaoszczędzić czas i pieniądze.

Co powinno się znaleźć w projekcie ogrodu?

Planowanie ogrodu to m. in. układ i dobór roślin, w tym ich krótka charakterystyka, projekt i układ kompozycyjny nawierzchni z propozycją samego materiału, lokalizacja, wygląd oraz możliwy projekt techniczny małej architektury (altan, trejaży, pergoli, tarasów, grilla, murków oporowych, stawów). Ponadto w projekcie mogą się znaleźć rozwiązania miejsc dla kompostownika, wybiegu, czy miejsca dla psa.

Często zawarte są w nim: wygląd ogrodzenia, śmietnika, oświetlenie i nawadnianie. Cena jest uzależniona od wykonywanej ilości elementów, ale warto zainwestować w projekt, który nie musi być przecież wykonywany całościowo – są możliwe realizacje częściowe, dzięki czemu nie musimy ponosić jednorazowych dużych kosztów, a w przyszłości nie pożałujemy decyzji, gdyż będziemy mieć harmonijny i współgrający ogród, w którym będziemy z przyjemnością spędzać czas.

Zobacz także: Ogród angielski

Od czego zaczynamy projektowanie ogrodu?

Wykonanie projektu rozpoczyna się od zebrania informacji przez projektanta: jest to rozmowa z właścicielami, tzw. wizja lokalna, polegająca na zapoznaniu się z terenem, zrobieniem zdjęć, pomiarów. Następnie zostają przedstawione inwestorom, co najmniej 2 koncepcje ogrodu, z których wybierana jest jedna i na jej podstawie wykonywany jest projekt techniczny, a potem realizacja.

Zwykle składowymi projektu są: inwentaryzacje, analizy terenowe, plansze projektowe terenu w kolorze i wersjach wiosennej, letniej, jesiennej, plansze projektowe terenu - techniczne wraz z wymiarowaniem, dobór i rozstaw roślin i detali nawierzchni, ciągów komunikacji, małej architektury, plansze projektowe detali, małej architektury: rzuty, przekroje, widoki, aksonometrie, perspektywy oraz inne na życzenie klienta.

Zobacz także: Ogród japoński

Ogród jako obiekt uformowany z tworzywa roślinnego ma zaspokoić tęsknotę człowieka do bezpiecznego kontaktu z przyrodą. Jest dziełem sztuki, kreowanym jako miejsce przyjemności, które ma spełniać oczekiwania Twoje i Twojej rodziny. Nie ważne czy posiadasz 8m2 czy 100m2 – każdą przestrzeń można zaaranżować w sposób odpowiadający Twoim wymaganiom, jako miejsce szczególnie przyjazne, gdzie można znaleźć swój azyl, uciec od szaleństwa pędzącego świata, wyciszyć się...

Czytaj także

Data publikacji:

Autorzy:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Planowanie ogrodu to m. in. układ i dobór roślin, projekt i układ kompozycyjny nawierzchni, lokalizacja, wygląd oraz projekt techniczny małej architektury.
Planowanie ogrodu to m. in. układ i dobór roślin, projekt i układ kompozycyjny nawierzchni, lokalizacja, wygląd oraz projekt techniczny małej architektury.

Odpowiedzialność członków zarządu spółek kapitałowych79.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Ireneusz Szczęsny

Ireneusz Szczęsny, Kierownik Zespołu Wsparcia Operacyjnego w Link4

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »