| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Porady internautów

Czy wiesz jak konserwować szklarnię i tunel?

Aktualizacja: 23.10.2010

Po sezonie wegetacyjnym, zebraniu ostatnich plonów przystąp do prac porządkowych. Później, na wiosnę nie będziesz musiał zaprzątać sobie nimi głowy. »

Czy wiesz jak sadzić azalie i różaneczniki?

Aktualizacja: 23.10.2010

Rośliny z bryłą korzeniową możesz sadzić od wiosny do jesieni. Najlepszym terminem jest jednak wiosna – krzewy mają więcej czasu na wypuszczenie nowych korzeni bez ryzyka przemarznięcia. »

Czy wiesz jak chronić drzewa owocowe przed przymrozkami?

Aktualizacja: 23.10.2010

Zazwyczaj drzewa owocowe dobrze znoszą spadki temperatury zimą. Gorzej natomiast reagują na wiosenne przymrozki. Kiedy rozpoczynają wegetację – spada ich odporność na mróz. Dlatego trzeba je wtedy chronić. »

Czy wiesz jak wykorzystać odpady na działce?

Aktualizacja: 23.10.2010

Na działce nic nie powinno się zmarnować. Żadna substancja organiczna nie może opuścić ogrodu jako śmieć. Zobacz, jak możesz sprytnie wykorzystać odpady z ogrodu. »

Czy wiesz jak pędzić warzywa?

Aktualizacja: 23.10.2010

Pędzenie to zmuszanie roślin do wzrostu jesienią i zimą - czyli poza okresem ich normalnej wegetacji. Do tego zabiegu nadają się: cebula, czosnek, pietruszka, seler. Dzięki temu będziesz mieć warzywa z własnego parapetu. »

Czy wiesz jak przygotować trawnik przed nadejściem zimy?

Aktualizacja: 23.10.2010

Trawnik musisz zacząć przygotowywać do zimy z odpowiednim wyprzedzeniem. Dlatego jesienią wykonaj zabiegi, które skutecznie go zabezpieczą przed mrozami. »

Czy wiesz jak sadzić rośliny w oczku wodnym?

Aktualizacja: 21.10.2010

Rośliny w oczku wodnym zdobią ją oraz budują wodny ekosystem. Ponadto przyczyniają się do oczyszczania wody z glonów i napowietrzają ja. »

Czy wiesz jak uprawiać rośliny wrzosowate?

Aktualizacja: 21.10.2010

Większość z nich to rośliny zimozielone – brukentalia, golteria, kalmia, pieris, różanecznik, wrzos, wrzosiec. Nieliczne (azalia, borówka, enkiant dzwonkowaty) zrzucają na zimę liście. »

Czy wiesz jak sadzić dalie?

Aktualizacja: 21.10.2010

Podobnie jak begonie, mieczyki i pacioreczniki, dalia to jedna z bylin niezimujących w gruncie. Wiosną sadzi się ich bulwy i kłącza, a jesienią wykopuje i przechowuje w pomieszczeniach. »

Czy wiesz jak pielęgnować winorośl?

Aktualizacja: 21.10.2010

Uprawa winorośli w naszym klimacie nie zawsze się udaje. Niekorzystne są dla niej krótkie i dość chłodne lata oraz mroźne zimy. »

Czy wiesz jak ścinać rośliny na suche bukiety?

Aktualizacja: 21.10.2010

Na suchy bukiet możesz użyć nie tylko kwiatów. Do tego celu wykorzystaj także kwiatostany, nasienniki, kłosy, wiechy traw i owoce. Stworzysz efektowną dekorację. »

Czy wiesz jak uprawiać warzywa ozime?

Aktualizacja: 21.10.2010

Siew przedzimowy stosuje się w celu przyspieszenia terminu zbioru niektórych warzyw – ok. 2-3 tygodnie wcześniej porównując z wysiewem na wiosnę. »

Czy wiesz jak ochronić róże przed zimą?

Aktualizacja: 21.10.2010

Większość róż w naszym klimacie bez dodatkowej ochrony nie przetrwałaby zimy. Chłody dobrze znoszą jedynie gatunki dzikie i parkowe niepowtarzające kwitnienia. »

Czy wiesz jak pielęgnować krzewy i drzewa po posadzeniu?

Aktualizacja: 21.10.2010

Nowo posadzone krzewy i drzewa ozdobne potrzebują kilku niezbędnych zabiegów pielęgnacyjnych, aby dobrze się rozwijać. »

Czy wiesz jak zabezpieczyć krzewy i drzewa liściowe przed zimą?

Aktualizacja: 21.10.2010

Zimowego okrycia wymagają krzewy i drzewa wrażliwe na mróz, wiatr i suszę. Są to m.in. azalie, hortensje dębolistne, magnolie, klony palmowe, pierisy, różaneczniki, róże i wrzosy. »

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Comperia.pl

Porównywarka finansowa nr 1

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK