| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Porady internautów

Czy wiesz jak przechowywać warzywa?

Aktualizacja: 11.12.2010

Niestety większość warzyw nie przechowuje się dobrze. Najłatwiejsze do przechowywania są por, pasternak i brukselka - można zostawić je w ziemi. »

Czy wiesz jak wybrać rośliny do ogrodu japońskiego?

Aktualizacja: 08.12.2010

Ogród japoński stanie się bardziej efektowny, jeśli będziesz hodować w nim odpowiednie gatunki roślin. »

Śniadanie wśród kwiatów

Aktualizacja: 28.02.2012

Dom z dużym ogrodem ma wiele zalet. Jedna z największych? Możliwość spędzania letnich, ciepłych poranków wśród zieleni. Nawet najskromniejsze śniadanie smakuje w takim otoczeniu wyjątkowo. »

Czy wiesz jak bezpiecznie wykonywać opryski?

Aktualizacja: 31.10.2010

Odpowiednie środki owadobójcze zawieraj czynniki aktywne, ograniczające rozmnażanie się pewnych owadów. Stosuj je z wielką ostrożnością – tak, jak wszystkie substancje chemiczne. »

Czy wiesz jak i kiedy zbierać owoce?

Aktualizacja: 31.10.2010

Z drzew owocowych możesz mieć spore korzyści. Ale musisz wiedzieć, kiedy zrywać owoce różnych gatunków drzew. Poniższe wskazówki będą Ci pomocne. »

Czy wiesz jak zadbać o estetyczny wygląd ogrodu?

Aktualizacja: 31.10.2010

Dobrze, gdy walory estetyczne ogrodu idą w parze z jego funkcjonalnością. Oto kilka wskazówek, jak stworzyć ładny i funkcjonalny ogród. »

Czy wiesz jak pielęgnować drzewko bonsai?

Aktualizacja: 30.10.2010

Bonsai to karłowe drzewka doniczkowe z Japonii. Uzyskuje się je przez specjalne metody hodowli z siewek drzew liściastych i iglastych. Najlepsze są drzewa o małych liściach, kwiatach i owocach. Oto najważniejsze zasady pielęgnacji drzewka bonsai. »

Czy wiesz jak hodować zioła?

Aktualizacja: 30.10.2010

Są jadalną ozdobą ogrodów, balkonów i parapetów. Uprawa ziół wcale nie jest trudna dlatego warto zająć się ich hodowlą. »

Czy wiesz jak przygotować roślinne preparaty przeciw szkodnikom roślin?

Aktualizacja: 30.10.2010

Wiele preparatów do ochrony roślin możesz przygotować samodzielnie z suszonych lub świeżych ziół. Do ich przyrządzania nie używaj metalowych naczyń - metal zmniejsza aktywność ziół (odpowiednie są gliniane lub plastikowe). »

Czy wiesz jak zwabić motyle do ogrodu?

Aktualizacja: 29.10.2010

Chcesz, żeby w twoim ogrodzie zamieszkały motyle? Wystarczy, że stworzysz im odpowiednie warunki, a osiedlą się tam same. Jeśli posadzisz rośliny, których nektarem żywią się motyle, będziesz mógł cieszyć się kolorowymi motylami w ogrodzie od marca do ostatnich dni września. »

Czy wiesz jak usunąć mlecz z trawnika?

Aktualizacja: 29.10.2010

Mlecz, fachowo zwany mniszkiem lekarskim, potrafi rozrastać się w niewiarygodnym tempie i siać spore spustoszenie w ogrodzie - wiedza to wszyscy posiadacze trawników. Korzenie mlecza wyciągają z gleby podstawowe składniki odżywcze, a szerokie liście pozbawiają trawę dostępu do światła słonecznego. Jak się go pozbyć? »

Czy wiesz jak przygotować rośliny ogrodowe do zimy?

Aktualizacja: 02.11.2010

Śnieg może być groźny dla drzew i krzewów. Gdy opady są intensywne, a śnieg jest mokry – straty mogą być poważne. Pod jego ciężarem gną się i łamią gałęzie, a nawet całe drzewa. Żeby zmniejszyć straty po zimie, powinno się je odpowiednio zabezpieczyć. »

Czy wiesz jak przygotować zagony na działce?

Aktualizacja: 29.10.2010

Gdy już można rozpocząć prace uprawowe na działce – zacznij od przygotowania zagonów przeznaczonych do wysiewu warzyw i kwiatów. Krok po kroku wyjaśniam jak to zrobić. »

Czy wiesz jak odmienić swoją działkę ?

Aktualizacja: 28.10.2010

Tworzenie własnej działki lub ogrodu to przyjemna, ale złożona praca. Powinna się składać z kilku następujących po sobie etapów. »

Czy wiesz jak stosować nawozy wapniowe?

Aktualizacja: 28.10.2010

Wapń jest ważnym składnikiem pokarmowym dla roślin. Odgrywa dużą rolę w tworzeniu struktury gleby oraz podnosi jej odczyn. »

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Rafał Kornat

Adwokat kościelny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »