| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Porady internautów > Czy wiesz jak sadzić rośliny w oczku wodnym?

Czy wiesz jak sadzić rośliny w oczku wodnym?

Rośliny w oczku wodnym należy sadzić zgodnie z ich wymaganiami strefowymi. Poniższe wskazówki pomogą ci prawidłowo posadzić rośliny w oczku wodnym.

Rośliny wodne, które nie zakorzeniają się w podłożu, należy po prostu włożyć do wody. Po czasie same się wyprostują.

Ukorzeniające się rośliny podwodne należy umocować w wybranym miejscu żwirem lub między kamieniami.

Rośliny bagienne i z unoszącymi się liśćmi, które ukorzeniają się na dnie, można wsadzić bezpośrednio w podłoże albo umieścić w koszach z metalowej siatki.

Z byliny kupowanych w pojemnikach należy usnąć 2-3 cm ziemi z bryły korzeniowej i wsadzić na tyle głęboko, by ziemia w oczku zastąpiła usuniętą warstwę z bryły. Na to połóż ok. 2 cm żwiru, aby uchronić substrat przed wypłukiwaniem.

W strefie brzegowej rośliny z torfowisk należy sadzić tuż pod powierzchnią substratu torfowego. W tym przypadku nie dodaje się żwiru.

Grube kłącza lilii wodnych należy zagrzebać w żwirze. Przy napełnianiu stawu włóż kłącze od razu do ziemi. Możesz także włożyć lilie do wody w koszyku.

Rośliny możesz sadzić w koszach z siatki metalowej, kręgach betonowych lub matach kokosowych z wbudowanymi kieszeniami na rośliny.

Kosze przed sadzeniem należy wyłożyć jutą lub matą z włókna kokosowego, aby substrat się nie wypłukiwał.

W pojemnikach bez otworów trzeba wbić otwór w dnie, aby nieco polepszyć przepływ i wymianę wody. Poza tym warto zastosować gruby żwir (8-16 lub 16-32 mm) jako dolną warstwę wyplenienia. Na żwir wysypujemy substrat.

Lepiej zastosować kosze lub torby z włókna kokosowego jeśli chcesz posadzić mało rozrastające się rośliny.

Do obsadzania roślinami stromych brzegów oczka wykorzystaj maty brzegowe z wszytymi kieszeniami na rośliny. Wypełnij kieszenie do połowy drobnym żwirem, włóż do nich rośliny i zamknij, aby przed zakorzenieniem się rośliny nie wypłynęły.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Kacper Sołoniewicz

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »