| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Porady internautów > Czy wiesz jak bezpiecznie wykonywać opryski?

Czy wiesz jak bezpiecznie wykonywać opryski?

Odpowiednie środki owadobójcze zawieraj czynniki aktywne, ograniczające rozmnażanie się pewnych owadów. Stosuj je z wielką ostrożnością – tak, jak wszystkie substancje chemiczne.

Środki owadobójcze stosuj tylko wtedy, gdy jesteś pewny, że roślinom zagraża szkodnik, a nie choroba, przemarznięcie, niedożywienie lub przesuszenie.

Stosuj się dokładnie do instrukcji producenta, zwłaszcza jeśli chodzi o zalecaną dawkę środka - użycie nadmiernej ilości preparatu może uszkodzić roślinę i skazić środowisko, a zbyt mała dawka to stratą czasu.

Nie używaj środków owadobójczych w wilgotne, wietrzne, mroźne, upalne dni.

Rozprowadzaj środek z rozpylacza lub proszek tylko nad roślinami - szczególnie po spodniej stronie liści. Powtórz oprysk w czasie oznaczonym przez producenta, żeby zlikwidować następne pokolenie szkodników.

Załóż rękawiczki, bluzę z długimi rękawami, spodnie i zakryte buty kiedy przystępujesz do stosowania środków owadobójczych. Pamiętaj! W czasie opryskiwania nie należy pić, palić ani jeść.

Stosuj opryski wczesnym rankiem lub późnym wieczorem - zmniejszysz ryzyko dla owadów zapylających.

Uważaj, aby na opryskiwany teren nie wchodziły dzieci i zwierzęta domowe. Przechowuj środki chemiczne w miejscu niedostępnym dla dzieci i zwierząt.

Sprzęt stosowany do oprysków wyczyść, zwiń puste pojemniki i wyrzuć je do kosza na śmieci. Po użyciu środków owadobójczych starannie umyj ręce i twarz.

Czytaj także

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Paulina Łukaszyk

Specjalizuje się w problematyce gospodarki nieruchomościami, postępowań egzekucyjnych oraz prawa cywilnego. Na co dzień zajmuje się sprawami branży wodociągowo-kanalizacyjnej, aspektami prawnymi funkcjonowania Wspólnot Mieszkaniowych oraz ochroną danych osobowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK