| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Porady internautów

Czy wiesz jak sadzić byliny?

Aktualizacja: 16.10.2010

Byliny to wieloletnie rośliny zielne odporne na przemarzanie. Kwiaty oraz liście większości gatunków częściowo lub całkowicie zamierają jesienią i wyrastają na wiosnę. Wymagają przepuszczalnej, drobnogruzdełkowatej ziemi. »

Czy wiesz jak sadzić krzewy?

Aktualizacja: 16.10.2010

Najczęściej krzewy zrzucające liście sadzi się jesienią. Wtedy ziemia jest jeszcze ciepła aż do głębszych warstw. Dzięki temu przed zimą korzenie mogą się dobrze rozrosnąć. Ale krzewy wiecznie zielone najlepiej sadzić na wiosnę. Dla nich termin jesienny jest dość ryzykowny. »

Czy wiesz jak uprawiać fasolę tyczną?

Aktualizacja: 16.10.2010

Odmianę tyczną (pnącą) fasoli można użyć do zakrycia ogrodzenia. Jest rośliną ciepłolubną, wrażliwą na przymrozki i wiatry, dlatego wymaga osłaniania. Lubi gleby przepuszczalne o pH 6,5 - 7,8 z dużą zawartością próchnicy. »

Czy wiesz jak zwalczyć zarazę ziemniaka na pomidorach?

Aktualizacja: 16.10.2010

Zaraza ziemniaka, inaczej fitoftoroza, to jedna z najgroźniejszych chorób ziemniaka i roślin z rodziny psiankowatych np. pomidorów. Niestety powoduje ogromne straty w plonach. Jeśli zauważysz na liściach i owocach pomidorów charakterystyczne czarne plamy to znak, że musisz szybko działać. »

Czy wiesz jak odmłodzić kilkuletnie krzaki truskawek?

Aktualizacja: 16.10.2010

Przez pierwsze 3-4 lata plantacja truskawek dobrze owocuje. Co kilka lat dobrze jest ją jednak odmłodzić. »

Czy wiesz jakie rośliny sadzić na różnych typach gleby?

Aktualizacja: 16.10.2010

Dzięki odpowiednim zabiegom można dopasować każdy rodzaj podłoża do wymagań rozwojowych roślin. Ale najlepiej stosować tradycyjne rozwiązanie – dopasować wymagania roślin do panujących warunków glebowych. »

Czy wiesz jak zrobić trejaż dla roślin pnących?

Aktualizacja: 13.10.2010

Trejaż czyli podpora dla roślin pnących może być przymocowana do ściany budynku lub na ogrodzeniu. Mogą także służyć do ekspozycji roślin doniczkowych. Trejaże mają nieskomplikowaną budowę, dlatego można zrobić je samemu. »

Jak chronić rośliny przed mszycami?

Aktualizacja: 28.05.2013

Mszyce sieja spustoszenie na działkach wśród roślin uprawnych i ozdobnych. Oblepiają masowo łodygi i liście roślin, wysysając z nich sok lub zainfekować zdrowe rośliny, przenosząc na nie sok z chorej rośliny. Na mojej działce zadziałała mieszkanka z tytoniu, którą wszystkim polecam. »

Czy wiesz jak usuwać chwasty z ogrodu?

Aktualizacja: 12.10.2010

Chwasty zabierają roślinom uprawnym dostęp do światła, wody i składników odżywczych, poza tym są siedliskiem szkodników, dlatego należy je regularnie usuwać z ogrodu. Aby skutecznie pozbyć się chwastów z ogrodu trzeba wiedzieć, w jaki sposób należy usuwać konkretny ich gatunek. Oto kilka sprawdzonych sposobów na pozbycie się chwastów. »

Czy wiesz jak pozbyć się kreta z ogrodu?

Aktualizacja: 06.10.2010

Krety potrafią zamienić nasz trawnik w prawdziwe pobojowisko. Rozsiane po całym trawniku kopce szpecą ogród i co najgorsze, pojawiają się często tuż po ich usunięciu. Jeżeli masz już dość ciągłego usuwania kretowin z trawnika, proponuję przystąpić do walki z tym sympatycznym szkodnikiem za pomocą tych sprawdzonych metod. »

Czy wiesz jak zrobić kompost z odpadów ogrodowych i kuchennych?

Aktualizacja: 06.10.2010

Odpadki z kuchni i ogrodu możesz spożytkować tworząc z nich kompost, który możesz użyć później do użyźniania gleby. »

Czy wiesz jak nawozić trawnik?

Aktualizacja: 06.10.2010

Aby trawnik był soczyście zielony, oprócz odpowiedniego sposobu koszenia niezbędne jest właściwe nawożenie. Oto co musisz wiedzieć o właściwym nawożeniu trawnika. »

Czy wiesz jak sprawić, aby trawnik był soczyście zielony?

Aktualizacja: 06.10.2010

Piękna, soczysta zieleń trawnika to wynik intensywnej pielęgnacji. Jeżeli twój trawnik jest bladozielony, bez życia lub z prześwitami, potrzebne będą odpowiednie zabiegi, aby przywrócić mu soczystą zieleń. Oto co musisz koniecznie zrobić, chcąc użyźnić trawnik. »

Czy wiesz jak pozbyć się wełnowców ze szklarni?

Aktualizacja: 05.10.2010

Wełnowce to szkodniki żerujące na roślinach szklarniowych. Tworzą one u nasady liści kolonie, które wyglądają jak plamki z waty. Szkodniki wysysają z rośliny soki, przez co rośnie słabiej i marnieje. Jak pozbyć się szkodliwych wełnowców ze szklarni? »

Czy wiesz jak sadzić lilie?

Aktualizacja: 26.09.2010

Lilie mogą rosnąć na tym samym miejscu nie dłużej niż 3-4 lata. Po tym czasie cebule należy przesadzić. Poniżej znajdziesz najważniejsze zasady pielęgnacji lilii. »

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Monika Sawarska

Ekspert w zakresie prawa gospodarczego (prawa spółek, prawa bankowego, odpowiedzialności odszkodowawczej oraz handlu międzynarodowego).

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK