| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Porady internautów

Czy wiesz jak pozbyć się ślimaków z ogrodu?

Aktualizacja: 17.10.2010

Zazwyczaj tam, gdzie uprawia się warzywa obecne są ślimaki. Duże szkody wyrządzają ślimaki nagie, które występują też w ogrodach ozdobnych. »

Czy wiesz jak rozmnożyć rośliny z nasion?

Aktualizacja: 17.10.2010

Dużo satysfakcji daje własnoręczna uprawa roślin z nasion. Pozwala ona także na oszczędne gospodarowanie. »

Czy wiesz jak sadzić drzewa owocowe i ozdobne?

Aktualizacja: 16.10.2010

Drzewa ozdobne można sadzić wiosną lub jesienią. Natomiast najlepszy termin na sadzenie drzew owocowych to jesień. »

Czy wiesz jak przygotować podłoże przed posadzeniem roślin?

Aktualizacja: 16.10.2010

Staranne przygotowanie podłoża zagwarantuje Ci powodzenie uprawy. Przed jej rozpoczęciem zbadaj jakość ziemi i ulepsz ją w razie potrzeby. Przygotowywanie podłoża rozpocznij wraz z początkiem wiosny. »

Czy wiesz jak posadzić żywopłot?

Aktualizacja: 16.10.2010

Krzewy na żywopłot formowany sadź w jednym albo naprzemiennie w dwóch rzędach. Na 1 m bieżący żywopłotu należy przewidzieć od 2 do 5 roślin. Jeśli chcesz, aby żywopłot szybko stał się szczelny - sadź gęściej. »

Czy wiesz jak polepszyć jakość ziemi ogrodowej roślinami?

Aktualizacja: 16.10.2010

Rośliny takie jak: aksamitka, nagietek, gorczyca, facelia spulchniają ziemię na głębokość do 150 cm. Tolerują każdy rodzaj podłoża. Mogą być wysiewane z mieszanek nasiennych. »

Czy wiesz jak dobrać rośliny do rodzaju podłoża?

Aktualizacja: 16.10.2010

Dzięki odpowiednim zabiegom można dopasować każdy rodzaj podłoża do wymagań rozwojowych roślin. Ale najlepiej stosować tradycyjne rozwiązanie – dopasować wymagania roślin do panujących warunków glebowych. »

Czy wiesz jak pielęgnować powojnik tangucki?

Aktualizacja: 16.10.2010

To silnie rosnące pnącze. Posiada żółte kwiaty, co niespotykane jest u powojników. W stanie naturalnym występuje w zachodnich Chinach. »

Czy wiesz jak uprawiać wiciokrzew pomorski?

Aktualizacja: 16.10.2010

To dziko rosnące pnącze występuje na Pomorzu Zachodnim, Dolnym Śląsku, Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce. Na naturalnych stanowiskach podlega całkowitej ochronie. »

Czy wiesz jak uprawiać wierzbę płożącą?

Aktualizacja: 16.10.2010

Wierzba płożąca w naturalnym stanie występuje w Środkowej oraz Zachodniej Europie. W Polsce rośnie na wydmach i piaskach nad Bałtykiem. To niski krzew płożący się na powierzchni gleby. »

Czy wiesz jak dbać o jaśminowiec?

Aktualizacja: 16.10.2010

Często bywa mylnie nazywany jaśminem. Rodzaj Philadelphus liczy ponad 60 gatunków, kwitnących na biało. Naturalnie występuje w południowej i południowo-wschodniej Europie. Oto kilka rad dotyczących pielęgnacji jaśminowca. »

Czy wiesz jak sadzić i przycinać żywopłot?

Aktualizacja: 16.10.2010

Żywopłot stanowi świetną ochronę roślin ogrodowych przed wiatrem oraz zasłaniać nasz ogród przed ciekawskimi sąsiadami i hałasami. Żeby jednak stanowił prawdziwą ochronę powinien być gęsty i wysoki, a to osiągniemy tylko dzięki odpowiedniej pielęgnacji. W tej poradzie powiem wam jak sadzić i prawidłowo przycinać żywopłot. »

Czy wiesz jak przeprowadzić letnie cięcie krzewów?

Aktualizacja: 16.10.2010

Jeśli chcesz mieć zdrowe i dobrze plonujące krzewy musisz zadbać o nie latem. Przycięcie wykonane po zbiorach owoców traktuj jako uzupełniające. Zobacz, jak należy przycinać najpopularniejsze krzaki ogrodowe. »

Czy wiesz jak łatwo sprawdzić rodzaj podłoża na działce?

Aktualizacja: 16.10.2010

Tam, gdzie panują naturalne warunki glebowe rosną dzikie rośliny, zwane także wskaźnikowymi. Dają one informacje na temat rodzaju i jakości podłoża oraz poprawiają jego jakość. »

Czy wiesz jak sadzić róże?

Aktualizacja: 16.10.2010

Róże w pojemnikach można sadzić przez cały rok. Natomiast rośliny z bryłą korzeniową lub nagimi korzeniami najlepiej sadzić jesienią albo wiosną. Oto jak należy prawidłowo sadzić krzaki róż. »

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

VGD

VGD jest międzynarodową firmą świadczącą usługi w zakresie audytu, podatków, księgowości, kadr i płac oraz doradztwa biznesowego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »