| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Porady internautów

Nasiona – zbiór i przechowywanie

Aktualizacja: 05.01.2012

Nasiona kupujemy w sklepach ogrodniczych albo w dużych hipermarketach. Mimo to nie zapominajmy, że nasiona możemy znaleźć we własnym ogrodzie. Gdy tylko jednoroczne kwiaty i byliny przekwitną, należy zebrać ich nasiona. Pamiętajmy też o odpowiednim przechowywaniu nasion. »

Owoce egzotyczne – karambola

Aktualizacja: 31.05.2012

Karambola to mało znany owoc pochodzący z południowej Azji. Kształt karamboli jest tak charakterystyczny, że nazywa się ją też gwiaździstym owocem. Warto wypróbować ją w swojej kuchni! »

Owoce egzotyczne - pitaja

Aktualizacja: 31.05.2012

Pitaja to owoc egzotyczny, który w Polsce nie jest powszechnie znany. Pitaja jest jednak na tyle smaczna i soczysta, że warto wprowadzić ją do swojego jadłospisu. Jest też dobrym dodatkiem do wielu deserów, sałatek i napojów. »

Czy wiesz jak zwalczać nornice w ogrodzie?

Aktualizacja: 09.07.2014

W Twoim ogrodzie zadomowiły się nornice i nie potrafisz dać sobie z nimi rady? Może tych kilka pomysłów pomoże Ci pozbyć się problemu. »

Czy wiesz jak odkazić wodę w studni?

Aktualizacja: 25.09.2011

Czyszczenie studni jest zajęciem bardzo pracochłonnym, wymagającym chlorowania. Oto kilka moich wskazówek, dzięki którym woda w studni będzie nadawała się do picia. »

Czy wiesz jak dbać o narzędzia ogrodnicze?

Aktualizacja: 25.09.2011

Od wiosny do późnej jesieni  w pracach ogrodowych niemal codziennie używamy różnych narzędzi ogrodniczych. Po skończonej pracy nie zawsze mamy czas i ochotę, żeby je odpowiednio oczyścić i zabezpieczyć. Jeśli jednak chcemy, żeby służyły nam przez wiele lat, musimy szczególnie zadbać o nie po sezonie. »

Czy wiesz jak usunąć koniczynę z trawnika?

Aktualizacja: 23.09.2011

Koniczyna, stokrotki i mlecz psują wygląd trawnika. Można się ich pozbyć na kilka sposobów. Polecam te sposoby! Ja spróbowałem i koniczyna po jakimś czasie znikła. »

Czy wiesz jak urządzić oczko w stylu japońskim?

Aktualizacja: 16.05.2011

Oczko wodne w stylu japońskim można urządzić bardzo prosto, obsadzając jego otoczenie dalekowschodnimi roślinami takimi jak bambus, klon palmowy czy azalie japońskie oraz stosując proste ozdoby z drewna. Poniżej znajdziesz odpowiednie gatunki roślin i ozdoby potrzebne do stworzenia oczka w stylu dal »

Czy wiesz jak urządzić oczko w stylu śródziemnomorskim?

Aktualizacja: 15.05.2011

Jeśli lubisz śródziemnomorskie klimaty, proponuję obsadzić oczko wodne roślinami typowymi dla obszarów Morza Śródziemnego. Śródziemnomorski charakter sadzawki możesz podkreślić także poprzez specjalną aranżację otoczenia sadzawki. »

Czy wiesz jak urządzić oczko wodne?

Aktualizacja: 15.05.2011

Nie wiesz jak ciekawie urządzić oczko wodne i jakie wybrać rośliny do poszczególnych stref? Skorzystaj z gotowej aranżacji ogrodowej sadzawki. Zestaw roślin i ich układ pasuje do średniej wielkości oczka. »

Czy wiesz jakie rośliny posadzić w strefie głębokiej oczka wodnego?

Aktualizacja: 15.05.2011

Strefa głęboka oczka to królestwo lilii wodnych, ale można tu umieścić także inne rośliny. Poniżej znajdziesz najciekawsze gatunki roślin, które warto posadzić w strefie głębokiej oczka wodnego. »

Czy wiesz jakie rośliny sadzić w strefie wody płytkiej oczka wodnego?

Aktualizacja: 15.05.2011

W strefie wody płytkiej możesz zasadzić rośliny z poniższej listy. »

Czy wiesz jakie rośliny posadzićw strefie bagiennej oczka wodnego?

Aktualizacja: 15.05.2011

Strefa bagienna oczka wodnego potrzebuje roślin, które tolerują zmienny poziom wody. Oto lista roślin, które możesz zasadzić w strefie bagiennej oczka wodnego. »

Czy wiesz jakie rośliny posadzić w strefie brzegowej oczka wodnego?

Aktualizacja: 15.05.2011

Strefa brzegowa oczka wodnego jest podmokła od dołu, ale nie zalana wodą. W takich warunkach bardzo dobrze radzą sobie poniższe gatunki roślin. Oto propozycje roślin, które możesz zasadzić w strefie brzegowej oczka wodnego. »

Czy wiesz jakie podłoże wybrać do oczka wodnego?

Aktualizacja: 14.05.2011

Podłoże oczka wodnego powinno być zróżnicowane pod względem jego stref wodnych - brzegowej, wody płytkiej, strefy bagiennej i wody głębokiej. Sprawdź, jakie podłoże będzie odpowiednie dla poszczególnych stref oczka. »

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

dr Michał Wilk

radca prawny, doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »