| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Narzędzia ogrodowe > Myjka ciśnieniowa – zakup krok po kroku

Myjka ciśnieniowa – zakup krok po kroku

Zastanawiasz się nad zakupem myjki ciśnieniowej? To nie tylko gadżet, ale również praktyczne i bardzo przydatne urządzenie, które pomoże utrzymać w czystości mnóstwo rzeczy – dywan, elewację, samochód, tapicerkę, podjazd, chodniki, narzędzia itp. Podpowiadamy, jak wybrać najodpowiedniejszą myjkę ciśnieniową.

Po co mi myjka ciśnieniowa?

Myjki ciśnieniowe przydadzą się każdemu, kto ma dom z ogrodem. Dzięki temu, że wielokrotnie zwiększają ciśnienie wody, możemy znacznie łatwiej, szybciej, taniej i ekologiczniej umyć samochód, chodnik czy ogrodzenie. Czemu łatwiej i szybciej? Bo pod wpływem silnego strumienia wody z odpowiednim detergentem (lub bez) większość zabrudzeń (kurz, błoto) znika błyskawicznie. A dlaczego taniej i mniej szkodliwie dla środowiska? Ponieważ dzięki myjce zużywamy mniej wody.

Działanie myjki

Za pomocą węża ogrodowego łączymy myjkę z kranem. Umieszczona w urządzeniu pompa podnosi ciśnienie wody do ok. 1020 Mpa (normalne ciśnienie wody w kranie to 0,30,5 Mpa), a specjalny przewód doprowadza ją do pistoletu natryskowego. Zależnie od tego, co chcemy zrobić, możemy wybrać odpowiednią końcówkę - prostą lancę, szczotkę obrotową, gąbkę, itp. Do myjki możemy dokupić filtr i wąż zasysający, dzięki czemu nie będziemy uzależnieni od wody bieżącej i uzyskamy możliwość korzystania np.: z deszczówki zebranej w dużej beczce lub wody znajdującej się w jeziorze lub stawie. Warunkiem jest względna czystość wody, bo zanieczyszczenia mogą zapchać filtr, a nawet uszkodzić pompę.

Zobacz także: Odkurzacz do liści – jak wybrać odpowiedni?

Rodzaje myjek

Do użytku domowego – mają pompy o mniejszej mocy, dlatego też ciśnienie wytwarzane przez nie jest słabsze. Są przeznaczone do sporadycznego użytkowania w normalnych warunkach domowych – mycia samochodów, elewacji, narzędzi, chodników itd. Jeżeli będą wykorzystywane codziennie, szybko się zużyją, dlatego jeśli planujemy bardzo częste, intensywne używanie myjki, bardziej opłacalne jest kupienie profesjonalnej. Do wyboru mamy trzy klasy urządzeń:

  • klasa podstawowa – takie myjki są najtańsze (od 300 zł), wytwarzają najsłabsze ciśnienie (ok. 10 Mpa), mają zwykle ubogie wyposażenie, ale warto je kupić, jeżeli mamy świadomość, że będziemy z niej korzystać bardzo rzadko;
  • klasa średnia – ich cena zaczyna się od ok. 600 zł, wytwarzają ciśnienie od 10 do 13 Mpa i mają zazwyczaj więcej dodatkowych akcesoriów; lepiej kupić taką myjkę, jeśli będziemy z niej korzystać częściej i do czyszczenia różnych powierzchni;
  • klasa wyższa – najdroższe myjki do użytku domowego kosztują od 1400 zł i wytwarzają najwyższe ciśnienie (1420 Mpa), mają dużo akcesoriów i gadżetów ułatwiających użytkowanie (np. automatyczne nawijanie przewodu), mogą być intensywnie eksploatowane.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

WWW.SCANDIHOME.PL

Sklep internetowy ze skandynawskimi dodatkami do wnętrz

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »