| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Ciekawostki > Święto Zmarłych. Znicze szklane, plastikowe oraz gliniane – który wybrać?

Święto Zmarłych. Znicze szklane, plastikowe oraz gliniane – który wybrać?

Wybór zniczy na rynku jest duży. Możemy kupić znicze szklane, plastikowe oraz gliniane, znicze ze specjalnymi wymiennymi wkładami, metalowe lub elektryczne. Jaki znicz wybrać? Który będzie najlepszy. Czy warto kierować się tylko ceną? Zobacz poradnik.

Znicz ceramiczny.

W dzisiejszych czasach wybór zniczy może przyprawić nas o ból głowy. Na sklepowych półkach mamy bowiem kilkanaście rodzajów zniczy od plastikowych, po szklane oraz same wkłady. Jaki jest koszt zniczy i czy na zakupie najtańszego rzeczywiście oszczędzamy?

Rodzaje zniczy

Na rynku możemy dostać znicze szklane, plastikowe oraz gliniane. Te ostatnie są spotykane coraz rzadziej, nie mniej są bardzo efektowne. Mamy znicze lane, gdzie wosk jest wlany do naczynia wraz z umieszczonym pośrodku knotem. Mamy również znicze ze specjalnymi wymiennymi wkładami, ale również metalowe lub elektryczne.

Kształty i kolory dzisiejszych zniczy mogą nie jednego zaskoczyć. Fioletowe, niebieskie, czerwone, żółte, pomarańczowe, zielone, a także bezbarwne pozwalają na dopasowanie koloru światła na przykład do kwiatów. Kształty to odrębna historia – owalne, okrągłe, przypominające latarenki, serca i wiele, wiele innych. Na rynku, przed różnymi świętami – Wielkanocą, Bożym Narodzeniem, Świętem Zmarłych – pojawiają się także znicze okazjonalne, związane z danym świętem.

Zobacz także: Prace na grobach bliskich przed Zaduszkami

Zobacz także: Najlepsze kwiaty na cmentarz

Zobacz także: Jak dbać o nagrobek z lastryko?

Rodzaj wkładu i czas palenia

Długość palenie się znicza, w dużej mierze zależy od rodzaju wkładu, jaki posiada dany znicz. Najbardziej popularnym rodzajem wkładu jest granulat parafinowy, ale mamy również wkłady ekologiczne wykonane z oleju palmowego.  

Wkład parafinowy, który wykonany jest na bazie oczyszczonej parafiny, ma jasny kolor oraz jest bezwonny. Im wkład ma bardziej żółty kolor i jest pachnący, oznacza to że został wykonany na bazie składników roślinno-zwierzęcych, a tym samym – jego czas palenia będzie zdecydowanie krótszy.

Czas palenia się zniczy zależy też od wielkości i wagi ich wkładu.

Czas palenia wkładu parafinowego wynosi:

– przy wadze około 100 g – około 20 h

– przy wadze około  150g – około 36 h

– przy wadze około 370 g – około 68 h

– przy wadze około 600 g – około  120 h

Wkłady olejowe są produkowane w dwóch wersjach, zimowej do – 15°C oraz letniej do 30°C. To z jakim wkładem mamy do czynienia powinno być oznaczone na opakowaniu.

Czas palenia wkładu olejowego wynosi:

– przy wadze około 160 g – do 2,5 dnia

– przy wadze około 250 g – do 4 dni

– przy wadze około 320 g – do 5 dni

– przy wadze około 460 g – do 7 dni

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

cmentarz, pomnik, zaduszki, święto zmarłych, pamięć, znicz/ fot. Fotolia
cmentarz, pomnik, zaduszki, święto zmarłych, pamięć, znicz/ fot. Fotolia

Potrącenia z wynagrodzeń i zasiłków Praktyczne wskazówki59.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

widoczni.com

Agencja marketingu internetowego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »