REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Zakup myjki w czterech krokach

 StukPuk.pl
Jesteśmy grupą młodych ludzi zdrowo stukniętych na punkcie materiałów budowlanych, którzy pewnego dnia wpadli na pomysł, aby pasję i doświadczenie przekuć w sukces.

REKLAMA

Myjki używamy najczęściej do mycia samochodu, ale można ją też spokojnie stosować do czyszczenia mebli ogrodowych, schodów, kostki brukowej, dachów, czy elewacji. Przed zakupem warto zastanowić się do czego będziemy chcieli ją wykorzystywać i poszukać myjki z odpowiednimi akcesoriami.

Po pierwsze ciśnienie

Przy wyborze należy przede wszystkim zwrócić uwagę do czego będziemy wykorzystywać myjkę. Jeśli będzie stosowana jedynie do sporadycznego (raz w tygodniu) mycia samochodu, nie ma sensu inwestować pieniędzy w myjki profesjonalne o maksymalnym ciśnieniu np. 160 barów, gdyż nigdy nie wykorzystamy ich potencjału.  

REKLAMA

Taki sprzęt sprawdzi się w przypadku regularnego i częstego mycia samochodów np. w pracy zarobkowej w małych myjniach lub salonach zajmujących się kosmetyką aut, w firmach transportowych do mycia ciężarówek lub w zakładach do mycia dużych powierzchni budynków przemysłowychstwierdza Jacek Grabarczyk, ekspert z internetowego marketu budowalnego StukPuk.pl.

Jeśli potrzebujemy myjki do mycia jednego samochodu, dachu, czy chodnika wystarczy nam taka o ciśnieniu 100 lub 130 barów, choć przy większych potrzebach warto jednak zainwestować w mocniejsze urządzenia.

REKLAMA

Przykłady? Do zwyczajnych domowych zastosowań, polecamy kompaktowe myjki Nilfisk o ciśnieniu od 110 do 130 barów. Do bardziej zaawansowanych prac myjki serii Excellent o ciśnieniu od 130 do 140 barów, a do bardzo częstego używania i czyszczenia dużych powierzchni, myjki serii Pro o ciśnieniu od 150 do 160 barów.

Popularnym chwytem marketingowym stosowanym przez producentów jest podawanie mocy myjki zamiast opisanego powyżej maksymalnego ciśnienia wody generowanego przez urządzenie. Oprócz ciśnienia należy zwrócić także uwagę na wydajność myjki, czyli przepływ wody na godzinę. Do standardowych prac w zupełności wystarczy myjka o wydajności w granicach ok 350 – 500 litrów na godzinę.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz też: Przegląd kosiarki na wiosnę – co warto sprawdzić?

Po drugie wyposażenie

REKLAMA

Nie bez znaczenia są także długość kabla zasilającego, długość węża ciśnieniowego oraz waga i wymiary samej myjki. Urządzenie musi być wygodne w przenoszeniu, przechowywaniu oraz w eksploatacji. Generalnie im mocniejsza myjka tym większe jej wymiary i waga, a co za tym idzie urządzenie zabiera więcej miejsca w garażu, piwnicy, czy w altanie. Często myjka nie jest wyposażona w koła co sprawia, że trzeba ją przenosić. W dłuższej perspektywie jest to bardzo niewygodne. Jeśli już o wygodzie mowa, to warto szukać urządzenia wyposażonego w bęben na wąż i schowki na akcesoria. Wtedy nic nam nie ginie, a urządzenie łatwiej się obsługuje i stosuje.

Kupując myjkę warto zwrócić uwagę na dołączony osprzęt. Najlepiej szukać urządzeń, które w standardzie wyposażone są w dodatkowe akcesoria. Dokupowanie końcówek, czy innych elementów zawsze będzie droższe niż kupienie ich w zestawie wraz z urządzeniem. Z drugiej strony, jeśli takie akcesoria są dostępne jako oddzielne produkty, to jest to także sygnał, że firma produkująca myjkę nie wzięła się znikąd i nie zniknie wraz z zakończeniem kontraktu z marketem.

Niewiele osób wie, że myjka może posłużyć też innych czynności niż tylko mycie samochodów. Nilfisk zbudował akcesoria np. piaskowania, zestaw do mycia dachów, dreny do czyszczenia rur i rynien, czy  szczotki do mycia powierzchni płaskich płytek, desek i bruku.

Zobacz też: Wąż ogrodowy – który wybrać?

Po trzecie budowa urządzenia

Oczywiście należy zwracać też uwagę na komponenty z których wykonane jest urządzenie. – Warto przede wszystkim dociekać z czego wykonane są podzespoły. Mosiężna głowica, aluminiowa pompa, czy ceramiczne tłoki to większa trwałość i wyższa jakość myjki zapewnia Jacek Grabarczyk ze StukPuk.pl. Warto unikać elementów wykonanych z tworzyw sztucznych, które najczęściej  stosuje się w najtańszych myjkach.

Po czwarte serwis

Myjka, jak każde urządzenie może się zepsuć, dlatego konieczne jest, aby sprawdzić jaki serwis oferuje producent, jak wyglądają warunki gwarancji, na jakiej zasadzie realizowane są naprawy (np. czy obowiązuje gwarancja door-to door) oraz ile wynosi czas rękojmi. Jeśli urządzenie, które chcemy zakupić nie ma dostępu do serwisu, to warto jednak poszukać innej myjki.  

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(1)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  • KArol
    2023-03-14 19:45:35
    Polecam zakup myjki w internetowym sklepie z narzędziami Domitech, tam mają właśnie możliwość serwisowania.
    0
QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ile kosztuje wykończenie mieszkania – cena za m2? [PORADNIK]

Wykończenie mieszkania – cena za m2 różni się w zależności od standardu wykończenia mieszkania. Jaka jest cena metra kwadratowego robocizny? Prezentujemy krótki poradnik - wykończenie mieszkania deweloperskiego pod klucz krok po kroku. Sprawdź, od czego zacząć i co robić po kolei.

Wyjeżdżasz na długi weekend? Sprawdź, jak zabezpieczyć puste mieszkanie

W tym roku majówkowy weekend może być naprawdę długi, dlatego więcej Polaków niż przed rokiem planuje w tym czasie wyjazd. To niestety też idealny czas dla złodziei. Rok temu wiosną było średnio 6666 włamań miesięcznie! Jak się zabezpieczyć? 

Ceny materiałów budowlanych - prognozy 2024

Co z cenami materiałów budowlanych w 2024 roku? Ostatnie wyliczenia pokazują, że ceny materiałów budowlanych spadają już kolejny miesiąc z rzędu. Niekoniecznie mamy jednak do czynienia ze stałym trendem. Może być to korekta, spowodowana nadmiernym wywindowaniem cen w ubiegłym roku. Pojawia się również pytanie, jak na to wszystko wpłynie nowy program mieszkaniowy “Mieszkanie na start”, proponowany przez rząd.

Czy Polacy chętnie kupują nowe mieszkania w tym roku?

Czy Polacy są zainteresowani kupnem nowych mieszkań? Czy decyzja o zakupie przekładana jest do czasu ruszenia nowego rządowego programu? Czy deweloperzy są zadowoleni z wyników sprzedaży i jakich rezultatów spodziewają się w 2024 roku?

REKLAMA

Nowelizacja dyrektywy budynkowej: jak pilna potrzeba termomodernizacji budynków zmieni rynek usług budowlanych w Polsce

Termomodernizacja budynków stała się właśnie jednym z kluczowych działań mających na celu poprawę efektywności energetycznej budynków. To skutek nowelizacji dyrektywy budynkowej, przyjętej 12 marca 2024 r. przez Parlament Europejski. Zgodnie z nią między innymi od 2030 r. wszystkie nowe budynki muszą być zeroemisyjne, a te już istniejące – zmodernizowane.

Jak zaprosić batmana do ogrodu?

Możesz mieć batmana we własnym ogrodzie. Taki bohater potrafi zjeść od kilkuset do 2000 komarów jednej nocy i uchronić od niechcianych ukąszeń. Jak zwabić nietoperze do ogrodu? Jest na to kilka sposobów.

W Polsce rynek nieruchomości premium zyskuje na wartości, ale w porównaniu do Europy Zachodniej jest wiele do nadrobienia

W Polsce rośnie rynek nieruchomości premium. Największy potencjał w tym zakresie mają Warszawa, Gdańsk, Wrocław, Kraków i Gdynia.

Mało gruntów pod budownictwo mieszkaniowe. Jak temu zaradzić? Postulat odblokowania dostępu do gruntów KZN

Ostatnie lata dla rynku nieruchomości w Polsce to pasmo wyzwań. Zwłaszcza tempo wzrostu cen gruntów przeznaczonych pod zabudowę mieszkaniową, utrzymujące się na poziomie około 20 proc. rocznie, miało istotny wpływ na dynamiczne zwiększanie się cen na rynku. Obecnie sektor stoi przed jeszcze poważniejszym problemem: brakiem dostępnych działek pod nowe inwestycje. Dotyka on przede wszystkim miast, gdzie grunty stają się towarem deficytowym, a konkurencja między inwestorami osiąga zenit.

REKLAMA

Sprawdź, czy twój kompostownik jest legalny

Kompostownik na odpady kuchenne i skoszoną trawę to bardzo przydatny element ogrodu.  Dzięki niemu uzyskujemy naturalny nawóz, który użyźnia warzywnik i ogród. Warto jednak pamiętać, o tym że umieszczenie na działce kompostownika podlega pewnym prawnym ograniczeniom. Nie jest zatem wcale obojętne, gdzie i jakiej wielkości kompostownik postawimy na swojej działce.

Rozszerzenie solidarnej odpowiedzialności inwestora w branży budowlanej. Jak zmienia się orzecznictwo sądów?

Ze swoją złożonością i różnorodnością procesów branża budowlana stanowi obszar, w którym interpretacja przepisów prawnych oraz orzecznictwo sądowe mają kluczowe znaczenie dla funkcjonowania rynku. Jednym z istotnych aspektów tego obszaru jest solidarna odpowiedzialność inwestora, której zakres i interpretacja w ostatnich latach podlegają dynamicznym zmianom - pisze Mateusz Chmura, radca prawny z Kancelarii Chmura i Partnerzy sp. p.

REKLAMA