| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Jak uprawiać lawendę w ogrodzie?

Jak uprawiać lawendę w ogrodzie?

Lawenda kojarzy nam się najczęściej z środkiem na mole. Oczywiście w tej formie jest bardzo skuteczna, ale możemy wykorzystać ją również jako ozdobę naszego ogrodu. Jeżeli docenimy niezwykłe zalety lawendy – przyjemny i uspakajający zapach oraz niezwykłą, elegancką formę – to pozostaje już tylko dowiedzieć się jak należy ją pielęgnować.

Uprawa lawendy nie jest trudna, jeżeli wiemy jakie stanowisko preferuje i ile wody potrzebuje. Zapewniając lawendzie dobre warunki możemy cieszyć się piękną formą wiecznie zielonej rośliny. Podpowiadamy jak uprawiać lawendę w ogrodzie.

Stanowisko dla lawendy

Lawenda to roślina, która preferuje stanowiska słoneczne. Nie musimy obawiać się, że bezpośrednie działanie promieni słonecznych jej zaszkodzi. Wręcz przeciwnie, lawenda dobrze się czuje w pełnym słońcu. Lawenda dobrze się czuje na skarpach i podwyższonych rabatach.

Zobacz też: Lawenda – uprawa i zastosowanie

Lawenda to roślina, która bardzo korzystnie się prezentuje w dużych skupiskach swojego gatunku. Możemy stworzyć za jej pomocą malownicze pasy lub koła, na obwódkach rabat lub tworząc jednolity plac.

Wymagania glebowe lawendy

Lawenda pochodzi z tych roślin, które preferują ziemię piaszczystą, lekką i zasadową. Podłoże gliniaste i wilgotne może nie sprzyjać prawidłowemu rozwojowi lawendy, a co więcej, może doprowadzić do jej obumierania.

Ważne jest również, aby lawenda rosła na stanowisku odchwaszczonym. Dobrze rośnie, gdy ma odpowiednią cyrkulację powietrza i nie jest zagłuszana przez inne rośliny.

Podlewanie lawendy

Lawenda posadzona w gruncie nie wymaga częstego i obfitego podlewania. Ważne jest, aby podczas podlewania nie zraszać liści. Najbardziej odpowiednią porą na podlewanie lawendy jest ranek.

Zobacz też:  Co zrobić, kiedy choruje lawenda?

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Krzysztof Jan Majczyk

Ekonomista, prawnik, doradca podatkowy, publicysta

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »