| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Jak przygotować miejsce do sadzenia drzew i krzewów?

Jak przygotować miejsce do sadzenia drzew i krzewów?

Przygotowanie miejsca do sadzenia drzew i krzewów nie jest trudne. Należy odpowiednio dopasować typ rośliny do miejsca posadzenia oraz wziąć pod uwagę jej wcześniejsze przechowywanie w szkółce. Przeczytaj, jak przygotować miejsce do sadzenia drzew i krzewów.

Podczas sadzenia drzew i krzewów warto pamiętać o odpowiednim przygotowaniu miejsca, w którym je posadzimy. Dzięki temu rośliny szybciej przyjmą się na nowym stanowisku.

Drzewa i krzewy balotowane

Balotowane drzewa i krzewy to takie, których korzenie owinięte są tkaniną. Możemy je posadzić bez jej wcześniejszego usunięcia. Tkanina z czasem sama się rozłoży i dodatkowo spulchni glebę wokół rośliny. Jednak przed posadzeniem drzewa albo krzewu należy usunąć sznurki owijające korzenie.

Zobacz także: Planowanie ogrodu, który nie będzie wymagał dużo pracy

Rośliny z odkrytymi korzeniami

Drzewa i krzewy z odkrytymi korzeniami umieszczamy w uprzednio wykopanym dołku. Warto wcześniej wysypać jego dno kompostem. Powinniśmy dokładnie rozłożyć korzenie roślin, żeby zapobiegnąć ich zawijaniu się. Ponadto podczas obsypywanie drzew i krzewów ziemią, należy wypełnić nią wszelkie puste przestrzenie między korzeniami.

Drzewa i krzewy rosnące w doniczkach

Sadzenie drzew i krzewów, które wcześniej znajdowały się w doniczkach nie jest trudne. Wystarczy ostrożnie wyjąć rośliny z pojemników i porozwijać ich korzenie. Dodatkowo, warto usunąć te zeschnięte i zniszczone. Dzięki temu roślina będzie mogła zdrowo rozwijać korzenie. Następnie umieszczamy je w przygotowanym dołku i zasypujemy ziemią z donicy.

Sadzenie drzew i krzewów

Drzewa i krzewy balotowane, z odkrytymi korzeniami oraz rosnące w doniczkach ostrożnie umieszczamy w przygotowanym uprzednio dołku. Obsypujemy je ziemią i udeptujemy. Możemy również uformować wokół rośliny zagłębienie, które umożliwi gromadzenie się w niej wody i ułatwi podlewanie. Natomiast jesienią formujemy wokół pnia kopczyk, który zapobiegnie przemarznięciu rośliny. Jeżeli drzewa i krzewy sadzimy wiosną należy od razu je przyciąć. Dzięki temu roślina nie będzie tracić wody.

Przygotowanie miejsca do posadzenia drzew i krzewów nie jest trudne. Wystarczy odpowiednio wykopany dół oraz właściwe umieszczenie w nim rośliny. Po posadzeniu warto właściwie przygotować stanowisko wokół rośliny. Dzięki temu szybko się przyjmie i będzie zdrowo rosnąć.

Zobacz także: Co posadzić za ogrodzeniem?

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Forum Doradców Podatkowych

Praktyczne publikacje dla przedsiębiorców, księgowych, doradców podatkowych i kandydatów na doradców podatkowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »