reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Ogród

Drzewa i krzewy

Drzewa na działce budowlanej - zabezpieczenie na czas budowy i nawierzchnia brukowana pod drzewami

Czasem można odnieść wrażenie, że szczytem marzeń większości inwestorów planujących budowę domu jednorodzinnego jest płaska działka o dobrych proporcjach, pozbawiona jakichkolwiek dodatkowych elementów takich jak na przykład duże, stare drzewa. Projektant i inwestor mają wtedy absolutną dowolność, zarówno przy kształtowaniu bryły budynku i jego lokalizacji, jak i przy projektowaniu zagospodarowania działki. Dobór nawierzchni brukowanych ogranicza się wtedy jedynie do odpowiedniego zestawienia kształtu, koloru i faktury kostki i elementów dodatkowych, oraz wymyślenia układu nawierzchni zgodnego z wizją projektanta oraz gustem i możliwościami inwestora. Następnie trzeba tylko przetransponować ideę w rzeczywistość - co przy sprawnej ekipie wykonawczej również nie nastręcza problemów. »

Ciekawostki

Jak porozumiewają się pszczoły?

Tańce wywijane i wydzielanie feromonów to nie jedyne sposoby komunikacji pszczół. W niektórych sytuacjach, np. przed wyjściem trutni z ula czy kiedy matka składa za mało jaj, pszczoły dają sobie sygnały za pomocą drgań skrzydeł - pokazują badania polskich naukowców. »

Czy wiesz jak przygotować zagony na działce?

Aktualizacja: 29.10.2010

Gdy już można rozpocząć prace uprawowe na działce – zacznij od przygotowania zagonów przeznaczonych do wysiewu warzyw i kwiatów. Krok po kroku wyjaśniam jak to zrobić. »

Czy wiesz jak odmienić swoją działkę ?

Aktualizacja: 28.10.2010

Tworzenie własnej działki lub ogrodu to przyjemna, ale złożona praca. Powinna się składać z kilku następujących po sobie etapów. »

Czy wiesz jak stosować nawozy wapniowe?

Aktualizacja: 28.10.2010

Wapń jest ważnym składnikiem pokarmowym dla roślin. Odgrywa dużą rolę w tworzeniu struktury gleby oraz podnosi jej odczyn. »

Jak pielęgnować ogród jesienią?

Aktualizacja: 18.09.2012

Pielęgnowanie ogrodu jesienią – o czym należy pamiętać? Jakie prace trzeba koniecznie wykonać, żeby przygotować rośliny do zimy? Kiedy najlepiej wykonać poszczególne czynności pielęgnacyjne? Wrzesień, październik, listopad – trzy jesienne miesiące, w których musimy zadbać o nasz ogród. »

Jak stworzyć wymarzony ogród dla dzieci?

Aktualizacja: 14.09.2011

Ogród dla dzieci – niewielkim wysiłkiem możemy stworzyć dzieciom kącik do zabawy i odpoczynku. Przygotowanie ogrodu dla maluchów nie jest drogie, wystarczy kilka drobiazgów, które zamienią ogród w miejsce zabaw i odpoczynku naszych dzieci. »

Gdzie możesz zastosować zioła ze swojego ogródka?

Aktualizacja: 13.02.2012

Hodujesz dużo ziół, ale tak naprawdę nie wiesz, do jakich potraw najlepiej je dodawać? Jakiego rodzaju mięso przyprawia się anyżem, co można przyprawić bazylia, a co estragonem? Poniżej znajdziesz najpopularniejsze zioła i przykłady potraw, do których możesz je dodawać. »

Czy wiesz jak ściółkować glebę materiałami syntetycznymi?

Aktualizacja: 26.10.2010

Stosując ten rodzaj ściółkowania masz do wyboru włókninę i folię polietylenową. »

Czy wiesz jak ściółkować glebę materiałami pochodzenia organicznego?

Aktualizacja: 26.10.2010

Glebę możesz ściółkować m.in. słomą, korą drzew, liśćmi, trocinami, torfem, obornikiem. »

Czy wiesz jak wysiać nasiona na rozsadę warzyw?

Aktualizacja: 26.10.2010

Warto samemu zająć się hodowlą warzyw we własnym ogródku. Dzięki temu będziesz miał wiele satysfakcji i pewność, co do jakości owoców swej pracy. »

Czy wiesz jak przyspieszyć plony?

Aktualizacja: 26.10.2010

W celu przyspieszenia wschodów i uzyskania wcześniejszych plonów możesz przeprowadzić specjalne zabiegi. »

Czy wiesz jak wysiewać nasiona?

Aktualizacja: 26.10.2010

Sposobów wysiewu nasion do gruntu jest wiele. Przedstawiam kilka najpopularniejszych, które z powodzeniem możesz wykorzystać na działce. »

Czy wiesz jak prawidłowo podlewać rośliny?

Aktualizacja: 26.10.2010

W życiu roślin woda odgrywa zasadniczą rolę. Na wzrost, rozwój, jakość plonów ujemnie wpływają nierównomierne zasilanie gleby przez opady naturalne i powtarzające się susze. Konieczne jest wtedy zastosowanie nawadniania. »

Choroby roślin ogrodowych

Aktualizacja: 18.09.2012

Szkodniki – wróg, którego musimy poznać jeśli chcemy właściwie dbać o rośliny ogrodowe. Przedstawiamy objawy chorób, które najczęściej atakują rośliny w naszym ogrodzie. »

Czy wiesz jak stosować kompost?

Aktualizacja: 24.10.2010

Kompost wzbogaca glebę w próchnicę, wzmaga aktywność organizmów glebowych. Sprzyja on odporności roślin na choroby i poprawia jakość plonów. »

Czy wiesz jak stosować nawozy azotowe?

Aktualizacja: 24.10.2010

Azot ma szczególne znaczenie dla wzrostu i plonowania roślin. Jest przez nie wykorzystywany do tworzenia związków organicznych (przede wszystkim białek). »

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Barchan

Ekspert ds. Leasingu, Menedżer

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama