| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Rośliny okrywowe – jak wybrać odpowiednie do naszego ogrodu?

Rośliny okrywowe – jak wybrać odpowiednie do naszego ogrodu?

Rośliny okrywowe to niskie rośliny, które mogą zastąpić trawnik lub tworzyć z nim atrakcyjną całość. Decydując się na rośliny okrywowe, należy wiedzieć, jak je pielęgnować. Jak wybrać rośliny okrywowe, które najlepiej się sprawdzą w naszym ogrodzie?

Rośliny okrywowe mogą zastąpić tradycyjny trawnik lub tworzyć z nim oryginalną kompozycję. Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie rośliny okrywowe są odporne na czynniki mechaniczne (źle znoszą deptanie). Dlatego zanim zdecydujemy się na posadzenie roślin okrywowych we własnym ogrodzie, musimy zastanowić się, czy będą one praktyczne.

Zalety roślin okrywowych

Rośliny okrywowe mogą stworzyć oryginalną kompozycję wzorów i kolorów. Mogą być uzupełnieniem podłoża wokół krzewów i pnączy. Dzięki temu stworzymy ciekawą przestrzeń oraz wypełnimy puste miejsca między roślinami. Różnorodność kolorystyczna roślin okrywowych daje ogromne możliwości.

Sadzenie roślin okrywowych

Rośliny okrywowe mogą rosnąć w bardzo szybkim tempie, a do tego rosną dość gęsto. Dlatego istotną kwestią jest sadzenie ich w odpowiedniej odległości od siebie. Co więcej, zanim rośliny się złączą, między nimi mogą pojawiać się chwasty. Jeżeli odległości będą zbyt duże, równie dużo czasu zajmie roślinom zapełnienie pustej przestrzeni. Jeżeli posadzimy je zbyt blisko – zagłuszą się i będą tworzyły zbite kępy, zamiast płaskiego i regularnego podłoża.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Witold Chomiczewski

Radca prawny, wspólnik w Lubasz i Wspólnicy - Kancelaria Radców Prawnych sp.k. Specjalizuje się w prawie IT i nowych technologii, ma bogate doświadczenie w obsłudze prawnej przedsiębiorców związanych z e-commerce, doradza m.in. spółkom zajmującym się marketingiem internetowym, przygotowuje umowy dotyczące SEO/SEM, reklamy RTB, prawa autorskiego w Internecie. Wspiera przedsiębiorców internetowych, a zwłaszcza portale w sprawach związanych z odpowiedzialnością za cudze treści. Ma wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu postępowań sądowych dotyczących problematyki prawa autorskiego, Internetu oraz prawa gospodarczego. Brał udział w projekcie na zlecenie Komisji Europejskiej, Study on Liability of Internet Intermediaries, który dotyczył dyrektywy o handlu elektronicznym. Pełnomocnik ds. Legislacji Izby Gospodarki Elektronicznej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »