| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Jak zrobić lodowisko w ogrodzie?

Jak zrobić lodowisko w ogrodzie?

Lodowisko w ogrodzie to rzecz, którą możemy wykonać sami. Wbrew pozorom nie jest to trudne, ale należy uzbroić się w cierpliwość i dokładnie przygotować teren pod lodowisko. Jak zrobić lodowisko w ogrodzie?

Budowa lodowiska w ogrodzie daje nie tylko ogromną satysfakcję, gdy zakończy się sukcesem, ale jest również wspaniałą zabawą dla całej rodziny. Zima z własnym lodowiskiem nabiera nowego wyrazu i umożliwia wspólne spędzenia czasu na świeżym, choć mroźnym, powietrzu. Co będzie nam potrzebne do wykonania lodowiska w ogrodzie? O czym należy pamiętać przy jego budowaniu? Kiedy możemy je wykonać?

Gdzie i kiedy zbudować lodowisko?

Lodowisko w ogrodzie potrzebuje przede wszystkim sprzyjającej temperatury. Jeżeli na zewnątrz przez kilka tygodni utrzymuje się temperatura poniżej zera, to znak, że możemy zabrać się za budowę. Kolejnym etapem jest wybranie odpowiedniego miejsca. Teren, który przeznaczymy na lodowisko powinien być równy. Jeżeli nie będziemy mieć w miarę poziomej powierzchni – bez górek i dołków – lodowisko nie spełni swojego zadania. Pierwszym krokiem po podjęciu decyzji o wykonaniu lodowiska, powinno być wyrównanie terenu. Do tego celu należy wygrabić miejsce przeznaczone na ślizgawkę, zasypać dziury i wyrównać górki – nawet niewielkie nierówności mogą wpłynąć na komfort z jazdy na łyżwach. Należy również usunąć wszystkie przedmioty, które mogą przedziurawić folię – podłoże naszego lodowiska.

Polecany produkt: Związki partnerskie - prawa, majątek, podatki - PDF

Polecany produkt: 30 pomysłów na zarabianie w domu

Co będzie potrzebne do budowy lodowiska?

Do budowy lodowiska w ogrodzie będziemy potrzebować: sznurek, słupki, deski, śruby, gwoździe, nity, folia wodoodporna, młotek, śrubokręt, wiertarka.

Stelaż lodowiska

Kolejnym etapem jest wyznaczenie dokładnej wielkości lodowiska – możemy w tym celu użyć kołków i sznurków – oraz ustawienie desek, które mają tworzyć boki lodowiska. Deski powinny mieć około 20 cm wysokości. Po ułożeniu ich na krawędziach lodowiska, należy je ze sobą połączyć. Konstrukcja powinna być stabilna.

Folia wodoodporna i wlewanie wody

Kiedy mamy już gotowy stelaż naszego lodowiska, zaczynamy rozkładać folię wodoodporną. Należy jednak pamiętać, aby folia była dobrej jakości – nie miała dziur, ani zagięć. Folia powinna być nieco większa od stelaża i dobrze przymocowana do drewnianej konstrukcji na przykład nitami lub gwoździami.

Kiedy folia jest już rozłożona, można zacząć nalewać wodę. Pamiętajmy jednak, aby obserwować czy folia się nie przesuwa i nie marszczy. Jeżeli tak, należy ją wygładzić lub lepiej zamocować.

Polecany produkt: Rozwód - opieka nad dziećmi, podział majątku

Polecany produkt: Emerytury na nowych i starych zasadach

Polecany produkt:  Testamenty, spadki, darowizny - PDF

O czym należy pamiętać?

Jeżeli nasze lodowisko ma nam służyć do gry w hokeja, warto zbudować lub kupić bramkę i skonstruować wyższe dwa boki stelaża lodowiska – żeby krążek pozostał na lodzie.

Mając już lodowisko w ogrodzie warto pamiętać, że należy o nie dbać. Jazda na łyżwach może tworzyć nierówności i dziury, które będzie trzeba załatać. Co jakiś czas należy wygładzić powierzchnię, a po każdym użytkowaniu odśnieżyć lodowisko ze śniegu i kawałków lodu.

Zobacz także: Sposoby odśnieżania ogrodu

Zobacz także: Ptaki zimą w ogrodzie

Zobacz także: Projektowanie ogrodu zimą

Czytaj także

Data publikacji:

Ostatnia aktualizacja:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

kobieta, łyżwy, zima
kobieta, łyżwy, zima

Potrącenia z wynagrodzeń i zasiłków Praktyczne wskazówki59.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »