| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Narzędzia ogrodowe: Zakup pilarki - Poradnik

Narzędzia ogrodowe: Zakup pilarki - Poradnik

Kupując pilarkę, powinniśmy zastanowić się do jakiego rodzaju pracy jej potrzebujemy? Pilarki to bardzo wszechstronne urządzenia, które mogą przydać się w ogrodzie. Z pomocą pilarki możemy przycinać np. gałęzie w ogrodzie. Urządzenie to przyda się nam również w niektórych pracach w domu. Zobacz poradnik.

Pierwszą rzeczą, nad którą powinniśmy zastanowić się podczas zakupu pilarki jest to czy zamierzamy jej używać do codziennej eksploatacji, czy może może do profesjonalnych prac.
Rynek produktów oferuje nam duży wybór urządzeń zarówno dla użytkowników "zwykłych użytkowników" jak i profesjonalnych.

Pilarki profesjonalne

Pilarki profesjonalne przeznaczone są do codziennej eksploatacji przez najbardziej wymagających użytkowników najczęściej wykorzystujących ich podczas codziennej pracy w celach zawodowych, ale nie tylko. Wytrzymałe pilarki zapewniają użytkownikowi niezawodność w najcięższych pracach np.podczas częśtego ścinania drzew. Ich  wydajność i parametry są wyższe, niż pilarek przeznaczonych dla użytkowników indywidualnych. Niestety ich cena również jest wyższa.

Zobacz także: Zakup nożycy do żywopłotu ­- Poradnik

Pilarki dla "Kowalskiego"

Te uniwersalne maszyny przeznaczone są do regularnego lecz mniej intensywnego użytkowania. W większości przypadków ich podstawowa budowa jest taka sama, jak w przypadku maszyn profesjonalnych. Pilarki do prac przydomowych przeznaczone są dla osób potrzebujących ich sporadycznie, dla których ważniejsza od maksymalnej wydajności jest łatwość obsługi.

O czym należy pamiętać przy zakupie pilarki:

Dzięki właściwej technice użytkowania pilarki, praca nią staje się znacznie bardziej bezpieczna i łatwiejsza.
- Należy nosić atestowany sprzęt ochrony osobistej: spodnie i buty ochronne, kask z osłoną oczu i ochronnikami słuchu oraz rękawice.
- Niedoświadczonym użytkownikom łatwiej będzie pracować lekką pilarką.
- Ergonomiczne funkcje i konstrukcja. Niski poziom drgań uchwytów oraz wąski, wyważony korpus maszyny, to cechy pożądane, nawet jeżeli pilarka nie jest użytkowana w pełnym wymiarze godzin. Ergonomia bywa równie ważna, jak mały ciężar.
- W większości krajów wymagana jest skuteczna ochrona przed odbiciem. Należy również zwracać uwagę na szczegóły, na przykład łatwość wymiany wyłamanego wychwytnika łańcucha czy prosty dostęp do wszystkich dźwigni.
- Czy serwis i konserwacja pilarki są łatwe? Szybki dostęp do filtra powietrza i świecy zapłonowej oraz proste napinanie łańcucha, oznaczają oszczędność czasu.
- Sprawdźmy, czy producent wybranej przez nas pilarki zapewnia lub chociarz umożliwia  regularne przeglądy.

Zobacz także: Przegląd kosiarki w 6 krokach. Poradnik

Źródło: http://www.husqvarna.com/pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Ewa Tomala

Aplikant radcowski przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »