| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Ostatnie koszenie trawnika przed zimą

Ostatnie koszenie trawnika przed zimą

Ostatnie koszenie trawnika przed zimą jest ważną czynnością w pielęgnacji naszego ogrodu. Przeprowadzone we właściwym czasie koszenie zapewni zdrowy wzrost trawy. Przeczytaj, jak przeprowadzić ostanie koszenie trawnika przed zimą.

Termin ostatniego koszenia

Ostatnie koszenie trawnika dobrze jest przeprowadzić w połowie października. Jednak, kiedy mamy wilgotną i ciepłą jesień warto z tym zabiegiem poczekać do początku listopada.

Zobacz także: Koszenie trawników jesienią

Wysokość trawy

Przed zimą trawnik przycinamy na wysokość około 3 centymetrów. Nie może on być za wysoki ponieważ wtedy trawa pod śniegiem zacznie gnić. Natomiast, gdy przytniemy go zbyt krótko, to korzenie wystawione na działanie mrozu zginą. Przez co na wiosnę otrzymamy zgniły i zniszczony trawnik.

Pielęgnacja trawnika

Przed pierwszymi opadami śniegu należy dokładnie oczyścić trawnik z liści, gałęzi i zaschniętej trawy. Zapobiegnie to gniciu i niszczeniu trawnika przykrytego przez śnieg w trakcie zimy.

Zabezpieczenie trawnika

Po opadach śniegu należy unikać deptania trawnika, które może przyczynić się do łamania się źdźbeł i w konsekwencji ich gniciu i ataku przez pleśń.

Ostatnie, prawidłowo wykonane koszenie trawnika przed zimą zapewni jego zdrowy wygląd i wzrost na wiosnę. Warto posłużyć się kilkoma wskazówkami i zadbać o zdrową kondycję naszej murawy.

Zobacz także: Wertykulacja i aeracja trawnika

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Grzegorz Frątczak

Doświadczony coach i trener biznesu, menedżer z dyplomem MBA. Ekspert w CEO Solutions. Akredytowany trener w Ernst &Young Academy of Business.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »