reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Jak przygotować oczko wodne do zimy?

Jak przygotować oczko wodne do zimy?

Listopad to ostatni moment, w którym powinniśmy podjąć działania, by zabezpieczyć rośliny w oczku wodnym przez przymrozkami. Przygotowania do zimy w ogrodzie najlepiej rozpocząć na tyle wcześnie, aby zdążyć przed pierwszym śniegiem. Niektóre gatunki roślin są odporna na działanie chłodu i mrozu, niestety większość z nich na pewno nie przetrwa zimy bez odpowiedniego zabezpieczenia. Zobacz, jak przygotować oczko wodne do zimy.

Staw o głębokości powyżej 1 m

Stawy o głębokości powyżej 1 m mają te zaletę, że znajdujące się w nich rośliny, posadzone na większej głębokości nie marzną jak te przy brzegu. Woda na głębokości 1 m i głębiej na pewno nie zamarznie. Niektóre gatunki roślin jak np. miniaturowe odmiany grzybieni warto posadzić na głębokości ok 40 cm, to da gwarancję ich przetrwania zimowych mrozów. Nie zapomnijmy tez o roślinach zimozielonych. To one są odpowiedzialne za wytwarzanie tlenu potrzebnego do życia np. znajdującym się w stawie rybom. Podczas zimy pamiętajmy, aby podczas zimy odganiać  z tafli stawu zalegający śnieg.

Zobacz także: Oczko wodne - porady

Jak przygotować małe oczko wodne do zimy?

Jeśli nasze zbiornik wodny w ogrodzie jest mały, płytki i ma pionowe ścianki, przed zimą należy opróżnić go z wody. Wypompowując wodę, zostawiamy na dnie tylko 5 cm wody. Dzięki temu zbiornik nie ulegnie uszkodzeniu, a zimującym w nim roślinom nic się nie stanie i przetrwają do wiosny.

Wypompowując wodę z płytkiego oczka wodnego, znajdujące się w nim rośliny zimozielone, na okres zimy należy przenieść do zamkniętego pomieszczenia. Ponadto, należy je sztucznie doświetlać. Rośliny niezimozielone np. takie jak: strzałki wodne i tataraki można zostawić na zimę na dnie zbiornika, jedyne co trzeba zrobić to okryć je tak, aby nie zamarzły i nie utraciły wilgoci.

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

www.budujesz-kupujesz.pl

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Oczko wodne. Fot. Fotolia
Oczko wodne. Fot. Fotolia

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria klasyfikacyjna

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama