| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Koszenie trawników jesienią

Koszenie trawników jesienią

Koszenie trawników jesienią jest ważnym elementem dbania o kondycję trawy. Ograniczamy wtedy wykonywanie koszenia ze względu na słaby przyrost trawy związany z obniżeniem się temperatury powietrza. Przeczytaj, jak przeprowadzać koszenie trawników jesienią.

Ostatnie koszenie trawnika dobrze jest przeprowadzić na przełomie października i listopada. Wtedy to temperatura powietrza spada a dni stają się coraz krótsze. Trawa przestaje rosnąć ze względu na brak odpowiednich do tego warunków.

Zobacz także: Jak przygotować trawnik do zimy?

Skrócenie trawnika

Przed pojawieniem się codziennych i regularnych przymrozków musimy wykonać ostatnie koszenie trawnika. Jednak nie możemy tego zrobić dzień lub dwa przed pojawieniem się śniegu ponieważ może się to przyczynić do przemarznięcia korzeni trawy.

Zasady koszenia trawy jesienią

Jesienią trawnik należy skrócić na wysokość minimum 4 cm. Ponadto, noże kosiarki muszą być dobrze naostrzone, żeby nie poszarpać końcówek trawy. Jeżeli nie wykonamy koszenia odpowiednio naostrzonym sprzętem do trawnik obeschnie i nie będzie prezentował się estetycznie.

Dodatkowe wskazówki

Jeżeli nie skosimy trawnika jesienią to zbyt wysoka trawa będzie gnić pod śniegiem. Musimy również pamiętać o zgrabieniu z powierzchni murawy zeschniętych i opadłych liści oraz gałęzi, które uniemożliwią trawie oddychanie i przyczynią się do jej gnicia. Ponadto, starajmy się nie deptać zmarzniętego trawnika. Połamane źdźbła trawy będą na wiosnę gnić. Należy również unikać tworzenia na naszym trawniku kopców ze śniegu. Ponieważ w miejscach utworzenia takich śniegowych skarp trawa na pewno ulegnie gniciu.

Odpowiednie skoszenie trawnika jesienią ochroni go przed gniciem i zniszczeniem podczas zimy. Dlatego warto je przeprowadzić według kilku przedstawionych wskazówek.

Zobacz także: Trawnik jesienią – pielęgnacja

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Ltdconsulting.pl

Biuro księgowe wzbogacone o doradztwo i consulting gospodarczy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »