| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Odmiany śliwy

Odmiany śliwy

Odmiany śliwy w naszym klimacie są różne. Wszystkie mają smaczne owoce i małe wymagania. Dodatkowo pielęgnacja śliwy nie jest uciążliwym zadaniem. Przeczytaj, jakie są najpopularniejsze odmiany śliwy.

Wiktoria

Odmiana Wiktoria jest dosyć wymagającą śliwą. Ma ona duże, owalne, złociste owoce, które dojrzewają we wrześniu. Ta śliwa dobrze owocuje jedynie na glebach żyznych i wilgotnych.

Zobacz także: Odmiany marchwi – Paryska, Bolero, Major i inne

Emma Leppermann

Ta odmiana śliwy charakteryzuje się dużymi, soczystymi i smacznymi owocami. Dojrzewa w sierpniu. Jest to odmiana wieloletnia, która przy odpowiedniej pielęgnacji może obficie owocować co roku.

Renkloda Ulena

Również taka odmiana śliwy jak Renkloda Ulena wytwarza bardzo smaczne owoce. Dojrzewa w sierpniu. Rośnie na każdym rodzaju gleby i dobrze znosi zmiany temperatury.

Renkloda Althana

Odmiana Renloda Althana wytwarza smaczne deserowe śliwki o lekko fioletowym zabarwieniu. Dojrzewa w sierpniu. Ta odmiana śliwy dobrze rośnie na glebach ubogich w składniki mineralne jednak jest wrażliwa na przymrozki.

Ruth Gerstetter

Kolejną odmianą śliwy jest Ruth Gerstetter. W Polsce jest ona jeszcze mało znana. Owocuje bardzo wcześnie, bo już na początku lipca. Ta odmiana ma bardzo małe i smaczne owoce. Wyglądem przypominają one węgierki.

Mirabelka Flotowa

Jedną z najciekawszych odmian śliwy jest Mirabelka Flotowa. Ma ona kuliste, żółte, słodkie owoce, które dobrze sprawdzają się jako składnik przetworów oraz deserów. Mirabelki dojrzewają w sierpniu. Ta odmiana śliwy dobrze znosi mrozy oraz niedobory składników mineralnych.

Zobacz także: Pigwa – odmiany i uprawa

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Lirefay

Liferay tworzy oprogramowanie, które pomaga przedsiębiorstwom kreować doświadczenia cyfrowe poprzez komputery, urządzenia mobilne i inne punkty kontaktu. 

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »