| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Lilie w ogrodzie – uprawa i pielęgnacja

Lilie w ogrodzie – uprawa i pielęgnacja

Lilie w ogrodzie mogą stać się jego prawdziwą ozdobą. Cechuje je różnorodność kolorów i kształtów. Lilie możemy często spotkać w naszych ogrodach i domach. Zobacz, jak uprawiać i pielęgnować lilie w naszych ogrodach.

Charakterystyka rośliny

Lilie są roślinami cebulowymi  z rodziny liliowatych. Ich ciekawe odmiany zdobyły wielu zwolenników. Każda z nich ma inną barwę oraz kształt kwiatostanu. Stały się one ulubieńcem kolekcjonerów ze względu na możliwość ciągłego selekcjonowania nowych odmian.

Stanowisko

Lilie najlepiej rosną na stanowiskach słonecznych i ciepłych. Dodatkowo, muszą one być osłonięte od wiatru. Zapewni to zdrowy wzrost rośliny.

Gleba

Lilia wymaga gleby żyznej i próchniczej o kwaśnym odczynie. Ponadto musi być przepuszczalna, żeby zapewnić stały przepływ wody.

Zobacz także: Lilia czy Liliowiec – jak je odróżnić?

Sadzenie

Podczas sadzenia lilii ważny jest wybór odpowiednich cebulek. Nie powinny one być miękkie, poobijane, zgniecione albo nadgnite. Takie okazy mogą całkowicie zgnić i są wrażliwe na ataki grzybów. Lilie zimujące w ziemi należy sadzić we wrześniu i październiku. Inne gatunki można posadzić na wiosnę. Głębokość na jakiej powinniśmy umieścić cebulkę rośliny wynosi od 10 do 15 cm. Im większa cebulka tym głębiej powinna zostać umiejscowiona. Natomiast odstępy pomiędzy roślinami powinny wynosić  15–20 cm.

Podlewanie

Lilie należy regularnie podlewać. Gleba w okolicy rośliny powinna być stale wilgotna jednak nie za bardzo przemoczona.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Aleksandra Bielicka

Prawnik, specjalista w zakresie prawa konsumenckiego, cywilnego i handlowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »