| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Pigwowiec japoński w ogrodzie – uprawa

Pigwowiec japoński w ogrodzie – uprawa

Pigwowiec japoński jest krzewem ozdobnym pochodzącym z Japonii. Pigwowiec japoński to roślina wieloletnia z rodziny różowatych. Miejsce dla takiego krzewu można znaleźć w każdym ogrodzie. Pigwowiec japoński odznacza się pięknymi czerwonymi kwiatami oraz dużymi owocami. Przeczytaj, jak łatwo można uprawiać pigwowiec japoński we własnym ogrodzie.

Charakterystyka rośliny

Pigwowiec japoński charakteryzuje się pięknymi czerwonymi kwiatami oraz owocami nadającymi się na przetwory i nalewki. Jest to niewielki krzew osiągający wysokość około jednego metra i rozrastający się na boki.

Stanowisko

Pigwowiec japoński preferuje jasne słoneczne i osłonięte od wiatru stanowiska.

Gleba

Pigwowiec japoński najlepiej rośnie na glebie bogatej w składniki pokarmowe i przepuszczalnej.

Podlewanie

Krzew pigwowca japońskiego bardzo dobrze znosi suszę. Dlatego nie trzeba tak często go podlewać – wystarczy 1–2 razy tygodniowo.

Zobacz także: Pigwa – odmiany i uprawa

Nawożenie

Pigwowiec japoński nie musi być często nawożony. Do prawidłowego i zdrowego wzrostu wystarczy mu mieszanka  nawozów mineralnych stosowana co dwa miesiące.

Kwitnienie

Pigwowiec japoński kwitnie dość wcześnie, bo na przełomie marca i kwietnia. Ma kwiaty o średnicy 3–4 cm zebrane w pączki na całej długości gałęzi. Są one koloru żywoczerwonego z żółtymi pylnikami.

Owoce pigwowca. Fot. Fotolia

Owocowanie

Pigwowiec japoński owocuje w październiku.  Ma on owoce wielkością przypominające niewielkie jabłka o cytrynowożółtej skórce. Nie należy spożywać ich na surowo, ponieważ są kwaskowate i twarde. Pigwowiec ma dużą zawartość witaminy C oraz cytrynowy aromat.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Business Tax Professionals Sp. z o.o. sp. k.

Doradztwo podatkowe, przeglądy i szkolenia podatkowe, ceny transferowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »