reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Jak układać trawę z rolki?

Jak układać trawę z rolki?

Trawa z rolki to szybki sposób na piękny trawnik. Decydując się na trawę z rolki, w ciągu jednego dnia możemy cieszyć się pięknym, zielonym gotowym trawnikiem. Podpowiadamy, jak prawidłowo układać trawę z rolki?

Zakup trawy

Jeśli już zdecydujemy się na trawę z rolki, podczas jej zakupu powinniśmy zwrócić uwagę na jej jakość. Trawa powinna być zielona, mieć dobrze rozwinięty system korzeniowy i nie posiadać chwastów.

Trawa z gruntu czy z folii

Trawa z rolki uprawiana jest na dwa sposoby na gruncie lub na folii. Lepsza jest trawa uprawiana na folii –ma ona lepiej rozwinięty system korzeniowy szybciej przyjmuje się na gruncie. Niestety jest tez droższa.

Układanie trawy z rolki

Zanim przystąpimy do układania trawy należy dość obszernie podlać miejsce, gdzie będzie znajdować się trawa, a także delikatnie wyrównać powierzchnię. Można do tego celu wykorzystać np. grabie.

Kiedy powierzchnia jest już wilgotna, możemy przystąpić do rozwijania rolek drańi. Układając kolejne pasy trawy należy robić to w taki sposób, aby krawędzie rolek się mijały. Szczeliny pomiędzy pasami należy dociskać w taki sposób, aby pomiędzy pasami nie było przerw. Kiedy wszystkie pasy trawy zostaną już ułożone należy przejechać po trawniku specjalnym wałkiem w celu wyrównania podłoża.

Zobacz także: Jak przygotować podłoże pod trawnik?

Ułożona trawę należy solidnie podlać. Trawnik należy obficie podlewać przez następnych kilka dni – w tym czasie trawa powinna być stale wilgotna.

Jeśli po kilku dniach po podlewaniu trawy okaże się, że przerwy pomiędzy ułożonymi rolkami są widoczne, należy wypełnić je torfem i posiać w tym miejscu ziarna trawy – kiedy trawa urośnie, przerwy nie będą widoczne.

Od momentu ułożenia trawnika, przez kilka powinniśmy powstrzymać się od jego użytkowania. Nie chodźmy po nim do czasu, aż trawa się ukorzeni – będzie to trwać ok. 2 tygodni.

Zobacz także: Jak uchronić trawnik przed chwastami?

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Trawa z rolki. Fot. Fotolia
Trawa z rolki. Fot. Fotolia

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych

OPZZ jest reprezentatywną organizacją pracowniczą w rozumieniu ustawy o Radzie Dialogu Społecznego, konsekwentnie dążącą do realizacji w Polsce fundamentalnych zasad: wolności, równości, solidaryzmu społecznego, demokracji, tolerancji, sprawiedliwości społecznej, a także – pozbawionego jakichkolwiek wykluczeń – prawa do godnego życia, godnej pracy i płacy oraz godnej emerytury.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama