| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Naturalne sposoby na mszyce – mikstury

Naturalne sposoby na mszyce – mikstury

Sposobów na mszyce jest wiele. Preparaty chemiczne nie są najzdrowsze dla środowiska. Zobacz, jak w naturalny sposób można zwalczyć mszyce.

Stosując chemiczne środki przeciwko mszycom, nie jesteśmy obojętni dla środowiska. Chemiczne środki podczas oprysku dostają się do gleby, a następnie do wody gruntowej gdzie pozostają przez długi czas. Niestety, często rozwiązując problem z mszycami, szkodzimy też innym organizmom żyjącym w glebie, a także i sobie.

Istnieje jednak wiele bezpiecznych sposobów na pozbycie się mszyc. Poniżej przedstawiamy kilka najpopularniejszych przepisów na stworzenie mikstur przeciwko mszycom.

Mikstura z pokrzyw

Świetne sprawdza się zarówno na mszyce jak i przędziorki. Aby sporządzić taką miksturę wystarczy słuszną ilość suszonych pokrzyw zalać kilkoma litrami wody i odstawić na dwa tygodnie, raz na jakiś czas mieszając. Po dwóch tygodniach płyn należy odlać i rozcieńczyć z wodą w stosunku 1:10. Tak przygotowaną miksturą opryskujemy zaatakowane mszycami rośliny.

Mikstura z czarnego bzu

Mikstura ta świetnie sprawdzi się przeciwko mszycom oraz bielinkom. Aby ją przygotować, należy garść kwiatów bzu razem z ich liśćmi namoczyć w kilku litrach wody. Przygotowaną miksturę odcedzany i spryskujemy rośliny.

Mikstura ze skrzypu polnego

Tak samo jak w powyższych przypadkach ok. 0,5 kg skrzypu polnego należy przez ok. jedną dobę moczyć w kilku litrach wody. Następnie wszystko to należy zagotować przez ok. 1 h. Tak przygotowany wywar należy ostudzić, a następnie rozcieńczyć wodą w stosunku 1:5 i opryskać zaatakowane rośliny.

Mikstura z rumianku – sposób na mszyce i dżdżownice

Poza mszycami, miksturą z rumianku odstraszy także dżdżownice. Ok. 1 kg rumianku należy zalać kilkoma litrami wody i odstawić na ok. dobę. Po tym czasie mieszankę należy rozcieńczyć wodą w stosunku 1:5 i spryskać zaatakowane przez mszyce rośliny.

Zobacz także: Jak chronić się przed komarami – poradnik

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Karolina Sztobryn

Rzecznik patentowy, doktor nauk prawnych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »