| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > 6 sposobów na udane plony z drzew owocowych

6 sposobów na udane plony z drzew owocowych

Plony z drzew owocowych są różne. W jednym sezonie drzewo wydaje duże i soczyste owoce, a w następnym nie rodzi żadnych. Żeby temu zapobiec przedstawiamy 6 sposobów na udane plony z drzew owocowych.

Kilka wskazówek dotyczących dbania o drzewa, sprawi, że szybko zbierzesz obfite plony z drzew owocowych.

Wybór miejsca na posadzenie drzew owocowych

Drzewa owocowe najlepiej jest sadzić w żyznej ziemi na stanowisku dobrze nasłonecznionym. Świetnie do tego celu nadają się łagodne zbocza osłonięte od wiatru.

Zobacz także: Rabarbar w ogrodzie – uprawa

Odpowiednia wilgotność i żyzność gleby

Sposobem na udane plony z drzew owocowych jest ich regularne podlewanie oraz dbanie o żyzność gleby, na której rosną. W tym celu można wykorzystać ściółkę, kompost albo dobrze przegniły obornik. Dodatkowo, wczesną wiosną warto zastosować nawóz bogaty w potas. Jednak należy uważać, żeby nie przesadzić z nawożeniem, ponieważ wtedy drzewo wyda pozbawione smaku i miękkie owoce, które mogą zostać zaatakowane przez brunatną zgniliznę.

Dostarczenie pyłku

Żeby otrzymać udane plony z drzew owocowych należy zadbać o pyłek. Niektóre drzewa do zapylenia potrzebują pyłku pochodzącego z innej rośliny (tej samej rodziny lub gatunku). Dlatego najlepiej sadzić rośliny parami. Dzięki temu, zawsze będziemy mieli pewność, że drzewa zostaną zapylone.

Zaplanuj owocowanie

Udane plony z drzew owocowych zapewni nam sadzenie drzew w odpowiednich terminach oraz dobieranie odmian, które owocują w różnym czasie. Dzięki temu, będziemy mieli długo dostęp do świeżych owoców prosto z drzewa.

Właściwe przycinanie i przerzedzanie

Udane plony z drzew zapewni nam także prawidłowe przycinanie gałęzi. Dzięki temu wzmocnimy drzewo i uzyskamy obfite plony. Przerzedzając zawiązki kwiatowe  ręcznie lub chemicznie uzyskamy większe i smaczniejsze owoce (najlepiej wykonywać takie zabiegi w czerwcu). Tymi działaniami zachęcimy drzewo do corocznego, stałego owocowania.

Cierpliwość

Drzewa owocowe potrzebują wiele lat wzrostu, zanim wydadzą pierwsze owoce. Dlatego warto uzbroić się w cierpliwość i dbać o ich zdrowy rozwój. W przypadku, gdy zależy nam na szybkim owocowaniu warto zastanowić się krzewami owocowymi i owocami jagodowymi.

Powyższe rady mogą w dużym stopniu pomóc nam w uzyskaniu dużych i owocnych plonów. W dużej mierze, aby osiągnąć sukces należy dobrze wybrać miejsce do sadzenia oraz odpowiednio nawozić i przycinać rośliny. Wtedy będziemy mieć pewność, że drzewa wydadzą udany plon.

Zobacz także: Truskawki wiszące

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

ONISZCZUK & ASSOCIATES

Kancelaria prawna, która specjalizuje się w obsłudze klientów korporacyjnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »