| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Wiosenne porządki w ogrodzie

Wiosenne porządki w ogrodzie

Wiosna to moment, kiedy powinniśmy pomyśleć o uporządkowaniu naszego ogrodu i przygotowaniu go na lato. Teraz należy wykonać odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne, oczyścić ogród ze śmieci, które zgromadziły się tam w trakcie zimy, a także poddać konserwacji meble ogrodowe, tarasy czy powierzchnie ścieżek. Podpowiadamy jak szybko i sprawnie przeprowadzić wiosenne porządki w naszym ogrodzie.

Wiosenne porządki – meble ogrodowe

Wiosna to czas porządków w ogrodzie. Zajmujemy się nie tylko rabatami, lecz także innymi elementami wystroju naszego ogrodu. Nie możemy zapomnieć również o meblach ogrodowych. W zależności od tego, z jakiego tworzywa zrobione są nasze meble ogrodowe, należy zastosować różne środki do ich czyszczenia. Drewno, metal i tworzywa sztuczne najlepiej wyczyścić wodą z płynem do mycia naczyń lub innym detergentem. Detergenty nie nadają się jednak do czyszczenia mebli wiklinowych – takie oczyszczamy wodą z kwaskiem cytrynowym.

Wiosenne porządki – podjazdy, tarasy, ścieżki

Do oczyszczenia nawierzchni w ogrodzie możemy wykorzystać dostępne na rynku preparaty. Jeśli jednak wolimy stawiamy na ekologiczny ogród i wybieramy naturalne sposoby umyjmy powierzchnie podjazdów, tarasów i ścieżek wodą. Przy większych zabrudzeniach przyda się myjka ciśnieniowa, niewielkie usuniemy po prostu szczotką.

Zobacz także: Ogród – pielęgnacja w marcu

Wiosenna pielęgnacja drzew i krzewów

Wiosna to także idealny moment na pielęgnację roślin, na przykład przycięcie drzew liściastych. Właśnie teraz powinniśmy wyciąć stare, przyschnięte lub chore konary, a także przerzedzić korony tych drzew, które intensywnie rosną. Przycinanie to podstawowy zabieg pielęgnacyjny, który wzmacnia nasze rośliny i pobudza je do dalszego rozwoju.

Po ściągnięciu osłon zimowych przycinamy także krzewy rosnące w naszym ogrodzie. Tak jak w przypadku drzew usuwamy stare, chore i zniszczone pędy. Jeśli uprawiamy krzewy kwitnące na pędach jednorocznych, w marcu przytnijmy ich pędy mniej więcej o ¾ wysokości. Dzięki temu rośliny będą dużo intensywniej kwitły latem.

Zobacz także: Wiosenne prace w ogrodzie – byliny i rośliny jednoroczne

Wiosenna pielęgnacja trawników

O tej porze roku powinniśmy również zadbać o trawnik. Przede wszystkim należy go wygrabić oczyszczając tym samym z filcu, drobnych patyków i śmieci, które zgromadziły się tam w okresie zimowym. Możemy również ponakłuwać trawnik na przykład grabiami - w ten sposób go napowietrzymy.

Wiosenna pielęgnacja rabat

Koniec marca to najlepszy moment na odsłonięcie roślin przykrytych na zimę. To także czas na wycięcie suchych liści i pędów, a także usunięcie starych kwiatostanów.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Witold Chomiczewski

Radca prawny, wspólnik w Lubasz i Wspólnicy - Kancelaria Radców Prawnych sp.k. Specjalizuje się w prawie IT i nowych technologii, ma bogate doświadczenie w obsłudze prawnej przedsiębiorców związanych z e-commerce, doradza m.in. spółkom zajmującym się marketingiem internetowym, przygotowuje umowy dotyczące SEO/SEM, reklamy RTB, prawa autorskiego w Internecie. Wspiera przedsiębiorców internetowych, a zwłaszcza portale w sprawach związanych z odpowiedzialnością za cudze treści. Ma wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu postępowań sądowych dotyczących problematyki prawa autorskiego, Internetu oraz prawa gospodarczego. Brał udział w projekcie na zlecenie Komisji Europejskiej, Study on Liability of Internet Intermediaries, który dotyczył dyrektywy o handlu elektronicznym. Pełnomocnik ds. Legislacji Izby Gospodarki Elektronicznej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »