reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Rośliny kwitnące wiosną

Rośliny kwitnące wiosną

Rośliny kwitnące wiosną to m.in.: Śnieżyczki przebiśniegi, Przylaszczki pospolite, Śnieżyce wiosenne, Ranniki zimowe – rośliny te zakwitają już w lutym. W marcu możemy cieszyć się kwiatami Śnieżników, Kosaćców i Pierwiosnków. Podpowiadamy jakie kwiaty kwitną w czasie przedwiośnia i na początku wiosny.

Śnieżyczka przebiśnieg (Galanthus nivalis)

Jeden z najpopularniejszych kwiatów kwitnących wczesną wiosną. Śnieżyczka przebiśnieg popularnie zwana po prostu Przebiśniegiem osiąga do 15 cm wysokości. Z jednej cebulki wyrastają dwa lub trzy liście i pojedyncze białe, ładnie pachnące kwiaty. Ze względu na to, że roślina bardzo intensywnie się rozrasta, szybko tworzy efektownie wyglądające kobierce. Kwitnie w na przełomie lutego i marca.

Zobacz także: Śniedek baldaszkowaty (Ornithogalum umbellatum) – kwiat wiosenny

Przylaszczka pospolita (Hepatica nobilis Mill.)

Przylaszczki to kwiaty, o których mówi się, że są zwiastunami wiosny. Przeważnie kwitną w marcu i kwietniu, chociaż zdarza im się rozpocząć okres wegetacji już w lutym. Kwiatostany Przylaszczek umieszczone są na długich, wiotkich łodygach. W zależności od odmiany mają kolor ciemnofioletowy, różowy lub biały.

Śnieżyca wiosenna (Leucojum vernum)

Śnieżyca wiosenna bardzo często kwitnie już w lutym, chociaż jej właściwy okres kwitnienia przypada na przełom marca i kwietnia. Osiąga ona około 15 cm wysokości. Charakterystyczne białe, dzwonkowate kwiaty Śnieżycy wytwarzają przyjemny zapach.

Rannik zimowy (Eranthis hyemalis (L.) Salisb.)

Ranniki zimowe kwitną w lutym i w marcu. Wytwarzają tak zwane „złote pucharki” – jasnożółte, efektowne kwiaty, które zamykają się nocą lub w pochmurne dni. Ze względu na to, że Ranniki są niewielkimi roślinami, osiągają około 10 cm wysokości, najlepiej wyglądają uprawiane w ogródkach skalnych albo na obrzeżach rabat.

Śnieżnik lśniący (Chionodoxa luciliae)

Śnieżnik lśniący osiąga do 15 cm wysokości. Jego ładne kwiaty o gwiaździstym kształcie, otoczone wąskimi i długimi liśćmi, mają kolor jasnoniebieski. Śnieżniki kwitną na przełomie lutego i marca, często jeszcze wtedy, kiedy wszędzie zalega śnieg.

Zobacz także: Hiacynty w ogrodzie

Kosaciec (Iris L.)

Kosaćce są popularnie nazywane Irysami. W zależności od odmiany mogą osiągać od 20 do nawet 130 cm wysokości. Niektóre odmiany kwitną już w marcu i kwietniu. Kosaćce wytwarzają różnokolorowe kwiaty o sześciu płatkach.

Pierwiosnek (Primula L.)

Pierwiosnki bardzo często nazywane są także Prymulkami. Kwitną na przełomie marca i kwietnia wytwarzając jasnoróżowe kwiaty zebrane po kilka na jednej szypułce. Pierwiosnki osiągają do 20 cm wysokości.

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Biuro rachunkowe EFEKTA

Pełna księgowość dla małych, średnich i dużych firm

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama