| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Rośliny kwitnące wiosną

Rośliny kwitnące wiosną

Rośliny kwitnące wiosną to m.in.: Śnieżyczki przebiśniegi, Przylaszczki pospolite, Śnieżyce wiosenne, Ranniki zimowe – rośliny te zakwitają już w lutym. W marcu możemy cieszyć się kwiatami Śnieżników, Kosaćców i Pierwiosnków. Podpowiadamy jakie kwiaty kwitną w czasie przedwiośnia i na początku wiosny.

Śnieżyczka przebiśnieg (Galanthus nivalis)

Jeden z najpopularniejszych kwiatów kwitnących wczesną wiosną. Śnieżyczka przebiśnieg popularnie zwana po prostu Przebiśniegiem osiąga do 15 cm wysokości. Z jednej cebulki wyrastają dwa lub trzy liście i pojedyncze białe, ładnie pachnące kwiaty. Ze względu na to, że roślina bardzo intensywnie się rozrasta, szybko tworzy efektownie wyglądające kobierce. Kwitnie w na przełomie lutego i marca.

Zobacz także: Śniedek baldaszkowaty (Ornithogalum umbellatum) – kwiat wiosenny

Przylaszczka pospolita (Hepatica nobilis Mill.)

Przylaszczki to kwiaty, o których mówi się, że są zwiastunami wiosny. Przeważnie kwitną w marcu i kwietniu, chociaż zdarza im się rozpocząć okres wegetacji już w lutym. Kwiatostany Przylaszczek umieszczone są na długich, wiotkich łodygach. W zależności od odmiany mają kolor ciemnofioletowy, różowy lub biały.

Śnieżyca wiosenna (Leucojum vernum)

Śnieżyca wiosenna bardzo często kwitnie już w lutym, chociaż jej właściwy okres kwitnienia przypada na przełom marca i kwietnia. Osiąga ona około 15 cm wysokości. Charakterystyczne białe, dzwonkowate kwiaty Śnieżycy wytwarzają przyjemny zapach.

Rannik zimowy (Eranthis hyemalis (L.) Salisb.)

Ranniki zimowe kwitną w lutym i w marcu. Wytwarzają tak zwane „złote pucharki” – jasnożółte, efektowne kwiaty, które zamykają się nocą lub w pochmurne dni. Ze względu na to, że Ranniki są niewielkimi roślinami, osiągają około 10 cm wysokości, najlepiej wyglądają uprawiane w ogródkach skalnych albo na obrzeżach rabat.

Śnieżnik lśniący (Chionodoxa luciliae)

Śnieżnik lśniący osiąga do 15 cm wysokości. Jego ładne kwiaty o gwiaździstym kształcie, otoczone wąskimi i długimi liśćmi, mają kolor jasnoniebieski. Śnieżniki kwitną na przełomie lutego i marca, często jeszcze wtedy, kiedy wszędzie zalega śnieg.

Zobacz także: Hiacynty w ogrodzie

Kosaciec (Iris L.)

Kosaćce są popularnie nazywane Irysami. W zależności od odmiany mogą osiągać od 20 do nawet 130 cm wysokości. Niektóre odmiany kwitną już w marcu i kwietniu. Kosaćce wytwarzają różnokolorowe kwiaty o sześciu płatkach.

Pierwiosnek (Primula L.)

Pierwiosnki bardzo często nazywane są także Prymulkami. Kwitną na przełomie marca i kwietnia wytwarzając jasnoróżowe kwiaty zebrane po kilka na jednej szypułce. Pierwiosnki osiągają do 20 cm wysokości.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Eksperci portalu infor.pl

GLC

Doradztwo podatkowe i prawne. Outsourcing usług księgowych i HR. Audyty finansowe.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »