| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Zioła na mniejszy apetyt – Borówka, Pokrzywa i Fasola

Zioła na mniejszy apetyt – Borówka, Pokrzywa i Fasola

Borówka czernica, Pokrzywa i Fasola zwyczajna to zioła, które mogą być wykorzystywane przy poskramianiu dużego apetytu. Rośliny te są szczególnie ważne dla osób odchudzających się – zmniejszają łaknienie i tym samym wpływają na utratę wagi. Podpowiadamy jak hodować Borówkę czernicę, Pokrzywę i Fasolę zwyczajną w swoim ogrodzie.

Borówka czernica – właściwości lecznicze

Borówka czernica to roślina zawierająca pektyny, witaminę B2, witaminę C, garbniki, a także sole mineralne. Ze względu na swoje właściwości moczopędne, Borówka wpływa na lepsze oczyszczanie się organizmu z toksyn. Liście Borówki wykorzystywane są przy problemach trawiennych, nieżytach jelit i biegunkach. Poza tym, roślina zawiera substancję podobną do insuliny.

Zobacz także: Zioła na cholesterol – Czosnek, Kozieradka i Mięta

Borówka czernica – uprawa

Zobacz także: Kminek zwyczajny, Mięta pieprzowa, Melisa lekarska – zioła na lepsze trawienie

Borówka czernica to roślina o znacznych wymaganiach glebowych – najlepszym podłożem dla Borówki jest podłoże kwaśne i próchnicze. Roślinę należy nawozić nawozami organicznymi np. obornikiem albo nawozami z roślin zielonych. Poza tym warto raz na jakiś czas użyć nawozów azotowych. Jeśli chodzi o pielęgnację Borówki, pamiętajmy o regularnym podlewaniu krzewów, gdyż zbyt sucha gleba powoduje, że roślina wytwarza mniejsze owoce albo przestaje owocować. Do celów leczniczych możemy wykorzystać liście i owoce Borówki.

Pokrzywa – właściwości lecznicze

Pokrzywa wpływa na trawienie i lepsze przyswajanie pokarmów, dlatego może być wykorzystywana przy poskramianiu dużego apetytu. Poza tym działa moczopędnie. W przypadku stanów zapalnych w przewodzie pokarmowym, napary z Pokrzywy powodują szybsze gojenie się ran. Dodatkowo Pokrzywa obniża poziom cukru we krwi.

Pokrzywa – uprawa

Pokrzywa to jeden z najpopularniejszych chwastów, które spotykamy w naszych ogrodach. Jeśli chcemy zebrać Pokrzywę, pamiętajmy, żeby robić to w rękawiczkach. Liście możemy zbierać od maja do września, choć najlepszy moment na zbiór to moment przed rozpoczęciem okresu kwitnienia.

Fasola zwyczajna – właściwości lecznicze

Fasola zwyczajna, tak jak Pokrzywa, ma właściwości moczopędne. Poza tym obniża poziom cukru we krwi. Fasola wspomaga także leczenie reumatyzmu, zmniejsza obrzęki spowodowane problemami z pracą nerek albo z układem krążenia.

Fasola zwyczajna – uprawa

Zobacz także: Serdecznik, Akacja, Głóg – zioła na zaparcia

Fasola zwyczajna to roślina na stanowisko jasne i ciepłe. Najlepszą glebą do uprawy Fasoli jest gleba lekka, próchnicza, o średniej wilgotności. Przed posadzeniem Fasoli warto nawozić podłoże kompostem i obornikiem – nawozy sprawią, że roślina będzie intensywniej rosła. Ważne, aby Fasola od kiełkowania do kwitnienia miała stały dostęp do wody w podłożu gdyż to gwarantuje jej dobry rozwój.

Zobacz także: Krwawnik, Poziomka, Szałwia – zioła na otyłość

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Łukasz Pikus

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »