| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Czosnek pospolity, Rumianek i Szałwia – zioła na trądzik

Czosnek pospolity, Rumianek i Szałwia – zioła na trądzik

Czosnek pospolity, Rumianek pospolity i Szałwia lekarska to zioła, które są polecane przy różnorodnych problemach skórnych, np. przy trądziku młodzieńczym. Napary do picia lub przemywania twarzy działają oczyszczająco, przeciwzapalnie i ściągająco. Podpowiadamy jak hodować zioła na trądzik we własnym ogrodzie.

Czosnek – właściwości lecznicze

Czosnek ma przede wszystkim właściwości przeciwzapalne, dlatego może być stosowany jako roślina wspomagająca leczenie trądziku. Poza tym Czosnek wpływa pozytywnie na obniżenie poziomu cukru we krwi, obniża także cholesterol i ciśnienie tętnicze, a poza tym przeciwdziała tendencji do zakrzepicy. Dodatkowo Czosnek stosowany jest jako roślina wspomagająca trawienie i oczyszczająca cały przewód pokarmowy.

Zobacz także: Najlepsze zioła na przeziębienie

Czosnek – uprawa

Zobacz także: Zioła na ból głowy

Czosnek to roślina na stanowisko słoneczne. Najlepszą glebą do uprawy Czosnku jest gleba gliniasto-piaszczysta, najlepiej przewiewna i zasilona nawozem organicznym. Czosnek źle znosi okresy suszy, dlatego w jego pielęgnacji warto pamiętać o regularnym podlewaniu.

Rumianek – właściwości lecznicze

Napary z Rumianku stosowane jako kompresy są pomocne w przypadku trądziku młodzieńczego. Poza tym wpływają na szybsze gojenie się ran i stanów zapalnych, dlatego poleca się je przy problemach z oparzeniami, a także owrzodzeniami. Zioło działa również uspokajająco,  wspomaga pracę układu trawiennego i zapobiega kolkom jelitowym.

Rumianek – uprawa

Rumianek to roślina na stanowisko słoneczne. Najlepszą glebą do uprawy Rumianku będzie gleba wapienna, żyzna i nieco cięższa. Rozmnażanie Rumianku możemy przeprowadzić  poprzez wysiew nasion bezpośrednio do gruntu. Ważne aby podczas wysiewu nie przykrywać nasion ziemią, a jedynie wgnieść je lekko w podłoże – dzięki temu roślina łatwiej wykiełkuje. W pielęgnacji Rumianku istotne jest regularne odchwaszczanie i wzruszanie gleby w pobliżu rośliny.

Szałwia lekarska – właściwości lecznicze

Szałwia ze względu na swoje właściwości dezynfekujące i przeciwzapalne jest polecana przy problemach z trądzikiem. Przemywanie skóry naparem z Szałwii daje pozytywny efekt także przy trudno gojących się ranach. Dodatkowo roślina pobudza produkcję soków trawiennych, działa wiatropędnie, wpływa na efektywniejsze przyswajanie pokarmów oraz zmniejsza problemy związane ze skurczami jelit.

Zobacz także: Zioła dla diabetyków

Szałwia lekarska – uprawa

Szałwia to roślina na stanowiska słoneczne i ciepłe. Najlepszą glebą do uprawy Szałwii jest gleba żyzna, spulchniona, zasadowa i wilgotna. Pamiętajmy aby po zakończeniu okresu kwitnienia dość mocno przyciąć roślinę. To spowoduje, że będzie lepiej rosła. Jeśli chcemy rozmnożyć Szałwię możemy to zrobić albo przez sadzonki, albo przez wysiew nasion.

Zobacz także: Stewia – roślina, której możemy używać zamiast cukru

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Eksperci portalu infor.pl

Rzecznik Ubezpieczonych

Rzecznik Ubezpieczonych reprezentuje interesy osób ubezpieczających, ubezpieczonych, uposażonych lub uprawnionych z umów ubezpieczenia, członków funduszy emerytalnych, uczestników pracowniczych programów emerytalnych, osób otrzymujących emeryturę kapitałową lub osób przez nie uposażonych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »