REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Ogród w styczniu

Justyna Hek
W ogrodzie w styczniu przyroda nie zamiera. Zimą nasz ogród nadal wymaga pielęgnacji. Fot. Fotolia
W ogrodzie w styczniu przyroda nie zamiera. Zimą nasz ogród nadal wymaga pielęgnacji. Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

W ogrodzie w styczniu przyroda nie zamiera. Zimą nasz ogród nadal wymaga pielęgnacji. Powinniśmy sprawdzać, jak wyglądają założone wcześniej osłony chroniące rośliny przed śniegiem i mrozem. Powinniśmy kontrolować także śnieg zalegający na drzewach i krzewach. Jeśli mamy w ogrodzie staw, w styczniu pamiętajmy o tym, aby nie dopuścić do całkowitego zamarznięcia zbiornika. Radzimy jak dbać o ogród w styczniu.

Pielęgnacja drzew i krzewów

REKLAMA

W styczniu powinniśmy regularnie kontrolować stan osłon założonych na drzewa i krzewy. Dobre zabezpieczenie przed mrozem i śniegiem gwarantuje, że rośliny nie przemarzną i będą ładnie wyglądały na wiosnę. Jeśli w naszym ogrodzie rosną krzewy o kolumnowym pokroju, warto związać je sznurkiem – to najlepszy sposób na zabezpieczenie tego typu krzewów iglastych przed deformacją spowodowaną zalegającym śniegiem.

Zobacz także: Sposoby na śliską kostkę brukową w ogrodzie

Dodatkowym zabezpieczeniem przed deformacją, nadłamaniem, a nawet wyłamaniem gałęzi drzew i krzewów będzie regularne oczyszczanie ich ze śniegu.

Aby zapobiegać uszkodzeniom kory możemy osłonić pnie słomą albo tekturą. Jeśli niektóre z naszych drzew są porośnięte pnączami, na przykład bluszczem, nie musimy się martwić o dodatkowe zabezpieczenia – pnącze ochroni korę przed uszkodzeniami.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Ptaki zimą w ogrodzie

Pielęgnacja bylin i roślin cebulowych

REKLAMA

W styczniu w ogrodzie powinniśmy sprawdzić także stan osłon znajdujących się na bylinach. Możemy przykryć je jeszcze jedną warstwą stroiszu lub słomy, w zależności od tego, jakiego materiału użyliśmy podczas pierwszego przykrywania. Kolejna warstwa izolacyjna przyda się zwłaszcza podczas dużych mrozów.

Rośliny cebulowe, które przechowujemy w domu, należy co jakiś czas kontrolować – sprawdzać, czy cebule wyglądają na zdrowe. Jeśli zauważymy jakiekolwiek oznaki choroby, wyrzućmy nadpsute sztuki.

Rośliny balkonowe i tarasowe

Rośliny zimujące na balkonach i tarasach to przede wszystkim iglaki w donicach. Możemy je podlewać, ale tylko wtedy, gdy temperatura na zewnątrz przez trz- cztery dni wynosi kilka stopni powyżej zera. Przy słonecznej pogodzie dodatkowym zabezpieczeniem będzie okrycie z agrowłókniny, słomy lub tektury.

Zobacz także: Ogrzewanie ogrodów zimowych

Trawnik w styczniu

W zależności od tego, jak śnieżna jest zima, powinniśmy kontrolować ilość śniegu zalegającego na trawniku. Aby uniknąć gnicia trawnika podczas wiosennych roztopów, możemy odsuwać śnieg pod drzewa – dzięki temu roślinom nie zabraknie wody, a trawnik będzie zabezpieczony. Nie dopuszczajmy także do powstawania twardej, śnieżnej pokrywy na trawniku, gdyż wówczas trawa nie będzie miała wystarczającego dostępu do powietrza.

Zobacz także: Ptaki zimujące w Polsce – czym je karmić?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowe wsparcie dla kredytobiorców. Wiadomo, kiedy kredyt #naStart wejdzie w życie

Ministerstwo Rozwoju i Technologii ogłosiło, że nowe przepisy dotyczące wsparcia przy zakupie pierwszego mieszkania wejdą w życie w drugiej połowie 2024 roku. Projekt ustawy wprowadzającej kredyt "#naStart" jest obecnie konsultowany.

Frankowicze czekają na uchwałę Sądu Najwyższego. Czy 25 kwietnia 2024 r. Izba Cywilna SN wyjaśni wreszcie 6 kluczowych zagadnień prawnych?

W dniu 25 kwietnia 2024 roku poznamy kolejny rozdział wieloletniej już sagi związanej z wydaniem tzw. uchwały frankowej przez Sąd Najwyższy w pełnym składzie Izby Cywilnej. Na ten dzień zostało wyznaczone posiedzenie Sądu Najwyższego, który ponownie ma zająć się zagadnieniami prawnymi dot. spraw frankowych, które zostały przedstawione przez Pierwszą Prezes. Czy jednak ta uchwała ma szanse zostać wydana i czy rzeczywiście – po wielu wyrokach TSUE w polskich sprawach frankowych – jest jeszcze potrzebna? Czy jeżeli zostanie wydana, to ułatwi rozstrzyganie pozwów Frankowiczów czy tylko skomplikuje te procesy? 

W jaki sposób deweloperzy mieszkaniowi korzystają z sztucznej inteligencji

Sztuczna inteligencja jako wsparcie dla deweloperów? Jak najbardziej. W jaki sposób już ją wykorzystują i jak planują wykorzystywać AI w przyszłości? 

W Polsce trzeba wyburzyć ponad 6,5 tys. mieszkań lub domów. Kto nie może się czuć bezpiecznie?

Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że ponad 2,2 mln Polek i Polaków mieszka w domach jednorodzinnych i kamienicach, które mają już ponad 100 lat. Nikt nie wie, czy te osoby mogą się czuć bezpiecznie. Eksperci portalu GetHome.pl dotarli do informacji z GUNB, z których wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

REKLAMA

Senat zdecydował w sprawie wakacji kredytowych

Senat przyjął bez poprawek ustawę o wakacjach kredytowych. Nowe przepisy teraz trafią do podpisu prezydenta. Jak szacuje resort finansów z z wakacji kredytowych w tym roku będzie mogło maksymalnie skorzystać 562 tys. kredytobiorców.

Wiśnia ozdobna i jej najpiękniejsze odmiany do ogrodu – którą wybrać?

Wiśnia ozdobna uznawana jest za najpiękniej kwitnące drzewo. Jakie odmiany wiśni ozdobnej są najładniejsze? My polecamy Kanzan, Amanogawa, Royal Burgundy i Shirotae. Którą wybrać? Podpowiadamy.

Ministerstwo Finansów: nie będzie przedłużenia wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 r. pomoc dla kredytobiorców tylko z FWK

Ministerstwo Finansów nie przewiduje przedłużania wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 roku wspieranie kredytobiorców w trudnej sytuacji w całości przejmie Fundusz Wsparcia Kredytobiorców. Taką informację przekazał w Senacie 17 kwietnia 2024 r. wiceminister finansów Jurand Drop.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz przez dewelopera?

Nie tylko inwestorzy chcą wykańczać mieszkania pod klucz, również kupujący mieszkania na własny użytek coraz częściej korzystają z tej możliwości. Są pakiety podstawowe, jak i projekty indywidualne. Ile trzeba zapłacić? 

REKLAMA

W Łodzi na wyburzenie czekają budynki z niemal 2,3 tys. mieszkań. A jak w innych miastach?

W Polsce w ponadstuletnich kamieniach mieszka więcej niż 2,2 mln rodaków. Czy to bezpieczne? Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania – cena za m2? [PORADNIK]

Wykończenie mieszkania – cena za m2 różni się w zależności od standardu wykończenia mieszkania. Jaka jest cena metra kwadratowego robocizny? Prezentujemy krótki poradnik - wykończenie mieszkania deweloperskiego pod klucz krok po kroku. Sprawdź, od czego zacząć i co robić po kolei.

REKLAMA