| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Przygotowywanie oranżerii do zimy

Przygotowywanie oranżerii do zimy

Oranżeria to wyjątkowe pomieszczenie, które w chłodne zimowe dni może dać nam namiastkę zielonego ogrodu. Gdy nadchodzi zima, powinniśmy pamiętać, że w naszej oranżerii należy wykonać różne niezbędne prace. Radzimy co zrobić, aby nasz ogród zimowy ładnie się prezentował zarówno zimą, jak i na wiosnę.

Mycie i czyszczenie oranżerii

Mycie i czyszczenie przydomowych oranżerii to podstawowy element ich konserwacji. Pamiętajmy, że różnego rodzaju zanieczyszczenia mogą niszczyć całą konstrukcję ogrodu zimowego – powstawanie korozji. Dodatkowo brud nie czyni naszej oranżerii atrakcyjniejszą, a raczej wręcz przeciwnie. Ze względu na to, powinniśmy pamiętać o regularnym myciu ogrodu zimowego, najlepiej dwa, trzy razy do roku.

Zobacz także: Ogrzewanie ogrodów zimowych

Gdy planujemy czyszczenie przydomowej oranżerii, przygotujmy dobrą drabinę i odpowiednie narzędzia – takie, przy użyciu których będziemy mogli dostać nawet do trudno dostępnych miejsc. Przyda nam się także ktoś do pomocy.

Aby oczyszczanie ogrodu zimowego ze wszelkich zanieczyszczeń przebiegało sprawnie, istotne jest dobre rozplanowanie prac. Na początek zajmijmy się rynnami – wybierzmy z nich suche liście i drobne gałązki żeby nie blokowały rynien. Następnie powinniśmy umyć oszklony dach i ściany naszej oranżerii. Nie zapominajmy także o dokładnym oczyszczeniu profili okiennych. Jeśli chcemy, aby ogród zimowy służył nam przez lata, warto dwa razy do roku przecierać profile okienne specjalistycznym preparatem do czyszczenia aluminium. Taki środek dokładnie usunie wszelkie zanieczyszczenia i zabezpieczy aluminiowe elementy konstrukcji. Wszelkie prace związane z myciem i porządkowaniem oranżerii powinniśmy skończyć w środku ogrodu zimowego.

Zobacz także: Oranżerie ogrodowe

Konserwacja elementów konstrukcji oranżerii

Nie zapominajmy także o sprawdzeniu stanu zawiasów i zamków przy drzwiach i oknach naszej oranżerii. Przeważnie zawiasy i zamki w ogrodach zimowych są dostosowane do warunków, w jakich są zainstalowane, jednak warto co jakiś czas sprawdzać, czy wszystkie dobrze działają. Możemy, w ramach zabezpieczenia, do zamków wpuścić niewielką ilość środka, który zapobiega zamarzaniu tych elementów.

Istotnym elementem oranżerii są uszczelki przy drzwiach i oknach. O uszczelki należy regularnie dbać – czyścić je z ewentualnego brudu, odtłuszczać odpowiednimi środkami i nawilżać specjalistycznymi preparatami zapobiegającymi przywieraniu uszczelki do ram okien czy drzwi.

Zobacz także: Świąteczne oświetlenie ogrodu zimowego

Jeśli nie mamy czasu lub nie wiemy jak zabrać się do prac konserwacyjnych w naszej oranżerii, możemy zamówić odpowiednią firmę zajmującą się ogrodami zimowymi.

Zobacz także: W czym tkwi istota projektowania ogrodów?

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Oranżeria to wyjątkowe pomieszczenie, które w chłodne zimowe dni może dać nam namiastkę zielonego ogrodu. Fot. Fotolia
Oranżeria to wyjątkowe pomieszczenie, które w chłodne zimowe dni może dać nam namiastkę zielonego ogrodu. Fot. Fotolia

PIT 2020. Komentarz199.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Jakub Miziołek

adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »