reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Świąteczne oświetlenie ogrodu zimowego

Świąteczne oświetlenie ogrodu zimowego

Do ogrodu zimowego zwanego także oranżerią potrzebujemy dobrego oświetlenia – zwłaszcza wtedy, gdy oranżeria ma nam służyć za kolejne pomieszczenie w domu. Gdy zbliżają się święta Bożego Narodzenia, wielu z nas ozdabia swoje ogrody kolorowymi lampkami. Podczas dekorowania ogrodu pomyślmy także o ogrodzie zimowym. Oświetlony kolorowymi światełkami na pewno będzie wyglądał bardzo efektownie.

Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej, z każdej strony otaczają nas migające światełka, czerwone mikołaje, błyszczące gwiazdki i ustrojone choinki – słowem – wszystko przypomina nam o tym, że my także powinniśmy ustroić swój dom i ogród na gwiazdkę.

Oświetlenie ogrodu zimowego

Najprawdopodobniej ci z nas, którzy posiadają oranżerię, zamontowali w niej odpowiednie oświetlenie górne. Jednak w obliczu zbliżających się świąt, chcielibyśmy aby ogród zimowy stał się kolejną dekoracją wprowadzającą nas w bożonarodzeniowy nastrój.

Ze względu na to, że oranżerie są zbudowane ze szklanych szyb – czasem podwójnych lub potrójnych – nie należy przesadzać z migoczącymi światełkami. Refleksy, które będą odbijać się od szyb, staną się w końcu bardzo męczące dla oczu. Jeśli mimo to nie chcemy rezygnować z kolorowych, świecących kurtyn, węży świetlnych czy świetlnych nitek, nie wieszajmy ich tuż pod szklanym dachem ogrodu zimowego, tylko nieco niżej – np. na wysokości stołu i krzeseł. Tym samym otrzymamy migoczące dekoracje, które będą wyglądały efektownie, ale pozwolą nam na przebywanie w oranżerii.

Zobacz także: Jaką choinkę wybrać na Święta?

Dodatkowo możemy pomyśleć o zakupie niewielkich elementów kojarzących się ze świętami Bożego Narodzenia np. świecących mikołajów, gwiazdek czy choinek. Takie elementy powieszone w niewielkiej ilości także ozdobią naszą oranżerię i jednocześnie nie porażą nas swoim ogromem.

Wieńce, choinki, łańcuchy

Nie zapominajmy, że nie tylko oświetlenie wprowadza nas w świąteczny nastrój. Równie ważne są inne elementy, takie jak choinka, wieńce bożonarodzeniowe czy kolorowe mikołaje do przyklejenia na szybach. Jeśli jesteśmy zwolennikami umiaru, do dekoracji ogrodu zimowego wybierzmy niewielką ilość światełek, ale zadbajmy o wygląd choinki, którą tam ustawimy. Pamiętajmy, że będzie ona widoczna z zewnątrz.

Zobacz także: Jak ozdobić wnętrze na święta Bożego Narodzenia?

Bardzo popularne są także ozdobny nadające się do przyklejenia na szybach czy sztuczny śnieg, którym możemy wymalować dowolne dekoracje. Wykorzystajmy szablony dostępne w sklepach – przyłóżmy je do szyby i sztucznym śniegiem odbijmy dowolne kształty. Pamiętajmy jednak, że jednocześnie zakryjemy część widoku z oranżerii, dlatego zróbmy to z umiarem.

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Gdy zbliżają się święta Bożego Narodzenia, wielu z nas ozdabia swoje ogrody zimowe kolorowymi lampkami.
Gdy zbliżają się święta Bożego Narodzenia, wielu z nas ozdabia swoje ogrody zimowe kolorowymi lampkami.

Uprawnienia rodziców w pracy. Poradnik pracodawcy59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

EESTI CONSULTING OÜ

Consulting, doradztwo prawno-podatkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama