| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Świąteczna dekoracja ogrodu

Świąteczna dekoracja ogrodu

O świątecznej dekoracji ogrodu zaczynamy myśleć już przed mikołajkami, czyli na samym początku grudnia. Planujemy jakie lampki zawiesimy w tym roku, sprawdzamy, czy te z poprzedniego roku nadal działają i zastanawiamy się, jakie ozdoby ewentualnie powinniśmy dokupić, aby w naszym ogrodzie także było widać świąteczny nastrój. Radzimy, jak stworzyć świetlne aranżacje świąteczne.

Do naszego kraju dotarł zwyczaj dekorowania elewacji domu i ozdabiania ogrodu na święta Bożego Narodzenia. Oprócz zwyczajowych wieńców zawieszanych na drzwiach czy światełek zawieszonych na choinkach możemy także pomyśleć o innych elementach dekoracyjnych, które sprawią, że nasz ogród będzie wyglądał bardzo świątecznie i wyjątkowo.

Świetlne dekoracje do ogrodu

Oprócz standardowych lampek podobnych do tych, które co roku wieszamy na choinkach ustawionych w pomieszczeniach, możemy wybierać także spośród innych typów świetlnych dekoracji. Bardzo efektownie wyglądają świetlne węże dostępne w różnorodnych kolorach.  Dodatkowo, niektóre z nich możemy zaprogramować aby światło świeciło stale tak samo, przygasało, tworzyło efekt fali albo migotało. Takie węże możemy wykorzystać zarówno do dekoracji balustrady, jak i drzew w naszym ogrodzie.

Innym rozwiązaniem jest wykorzystanie kurtyn świetlnych, którymi możemy oświetlić całą elewację domu, garażu czy altanki w ogrodzie. Pamiętajmy jednak, aby nawet w wypadku świątecznych dekoracji zachować zdrowy umiar.

Zobacz także: Jakie rośliny oprócz choinki umilą święta?

Możemy także kupić nitki świetlne z diodami LED umożliwiające dekoracje nie tylko elewacji, okien i balkonów, lecz także roślin ogrodowych. Wszystko zależy wyłącznie od naszego gustu i zasobności portfela.

Jeśli nie chcemy sami układać wzorów ze świetlnych węży czy nitek świetlnych, wybierzmy gotowe formy w kształcie choinek, mikołajów, gwiazd betlejemskich lub innych elementów kojarzonych ze świętami Bożego Narodzenia. Możemy nawet kupić cały zaprzęg reniferów wykonany ze świetlnych węży umocowanych na metalowej konstrukcji, jeśli tylko znajdziemy dla niego odpowiednie miejsce w ogrodzie.

Zobacz także: Jak ozdobić wnętrze na święta Bożego Narodzenia?

Na co zwrócić uwagę przy kupowaniu dekoracji?

Dekoracje w ogrodzie narażone są na działanie mrozu i śniegu, dlatego powinniśmy zwrócić uwagę na to, jak są izolowane. Wybierzmy światełka o wysokim stopniu ochrony – stopień ochrony nie powinien być niższy niż IP44. Nie zapominajmy także o tym, aby zwrócić uwagę na symbole umieszczone na opakowaniach dekoracji świetlnych. Dwa kwadraty obok siebie to znak używany do oznaczenia podwójnej izolacji przewodów – koniecznej, jeśli chcemy korzystać ze światełek na zewnątrz. A odwrócony trójkąt z wpisaną w niego literą F zaświadcza o tym, że kupowana przez nas dekoracja jest niepalna.

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

O świątecznej dekoracji ogrodu zaczynamy myśleć już przed mikołajkami, czyli na samym początku grudnia.
O świątecznej dekoracji ogrodu zaczynamy myśleć już przed mikołajkami, czyli na samym początku grudnia.

Potrącenia komornicze i administracyjne z wynagrodzeń69.30 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Krucka-Atak

Samodzielny specjalista ds. kadr z wieloletnim doświadczeniem, pasjonatka prawa pracy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »